Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Magnus, ponad rok temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, niezawodny i prosty w obsłudze, należy dbać o wymianę oleju,.odmy i będzie ok
Samochód mam od roku, polski salon, kupiłem od przyjaciółki, wcześniej miałem terenowe.4x4 z dużym silnikiem ale niestety z powodu poważnych kosztów naprawy dałem sobie spokój i kupiłem VW. Mule jestem zaskoczony, autko proste w konstrukcji, niezawodne, tanie w eksploatacji i naprawach, wygodne i całkiem sympatyczne
Mimo przebiegu wystarczyło zadbać o silnik, płukanie przy wymianach oleju, dobry olej mineralny i silnik odżył, żadnych problemów
Żadnych kłopotów, awarii, dziś.bez zarzutu
Precyzyjne zawieszenie, doskonały w prowadzeniu, trzyma się drogi ale trzeba pilnować wszelkich luzów itp by nie zepsuć do końca
Lata robią swoje, krawędzie błotników tył do zrobienia, delikatne wyprawki na błotniku z przodu albo kompleksową wymiana na nowe co wychodzi w sumie taniej i prościej, ogólnie jest dobrze
Przeszklony, dobra widoczność, żadnych zastrzeżeń
Climatronik robi swoje, doskonały latem i zimą
Jeśli układ wydechowy jest okey, nie ma żadnych dźwięków, silnik cichy, jest okey
Dużo części, nawet zamienników w dobrej jakości , sporo można zrobić samemu jeśli ma się zdolności manualne i wiedzę
Dobra niemiecka marka, niezawodny i praktyczny, cenowo trzyma się w górze,.sporo jest tych aut poza granicami Polski i często to bardzo ładne i ciekawe auta, w.porownaniu do nowych łatwy.w utrzymaniu, brak zbędnej elektroniki
Jak dbasz, tak masz, nawet o drobiazgi, a nie będzie nic męczyło i drażniło , warto.pilnowac zmian oleju, świec, klocków, zwracać uwagę na drobiazgi w samochodzie
Jak do tej pory żadnych poważnych awarii, może dlatego,.że miałem sporo aut, jestem.pasjonatem motoryzacji i z zamiłowania mechanikiem, więc zwracam uwagę na każdy dziwny dźwięk czy zachowanie auta i staram się reagować zanim coś.sie.wydarzy, serwisowanie, przegląd od czasu do czasu,.pilnowanie zmian oleju,. płynów itp a będzie Nas cieszył.dlugo i będzie niezawodny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

8,2