Lista ocen Volkswagen Passat B6 (301) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 499 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek B
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Dmuchawa nawiewu powietrza do kabiny – potrafi ni stad ni z owad zwiekszyc nagle nadmuch powietrza, gdy ty zmienisza wartosc zadanej temoeratury. Jest to o tyle denerwujace, ze Volkswagen potrafi to takze zrobic bardzo stopniowo, co powoduje, ze sie tego nie zauwaza do momentu, gdy juk dmuchawy (a przynastawieniu dmuchawy na maksymalna moc halas jest bardzo duzy) oraz sluchaniu radia sytuacja staje sie krotko mowiac nie mila. Webasto (system...
~von Paulus
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Kiedy miałem Forda Fusiona, zachwycałem się, że w ogóle ma klimatyzację. Przesiadłem się na Golfa V i zobaczyłem, że klima w Fusionie to była cienizna, bo wydajność tej w Golfie jest rewelacyjna. Teraz widzę, że Golf prawie nie miał klimy... Klima w Passacie bije wszystko co widziałem na głowę: w upalne dni wsiadam do nagrzanego auta i 2-3 minutach jest przyjemnie. Regulacja dwustrefowa też się przydaje, wygodny jest nawiew pośredni. Dobrze...
~kuba_wosik
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Samochód praktycznie w ogóle nie paruje. Zima i czterej spoceni ludzie po nartach wsiadają do auta i nic! Tutaj także duży plus dla projektantów z Wolfsburga. Gdyby tylko ludzie odpowiedzialni za motor byli tak samo rzetelni w swojej pracy... Niestety, jak to każdy diesel od tej "bandy kolesiów" nagrzewa się wolniej niż te w ciężarówkach, jednak da się z tym żyć jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czapki i rękawiczek.
~Tatoo
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Zimą długo się nagrzewa, a latem czarny lakier robi swoje. Wentylacja mechaniczna jest za słaba, często przy przejściowej pogodzie i latem jeżdzę przy uchylonych szybach i szyberdachu aby poprawić wentylację. Klima działa dobrze - czyli wydajnie jak jest zasłonięty podsufitką szyberdach i jak jest sprawna. Co roku trzeba uzupełniać czynnik chłodzący - nieszczelności instalacji, kiedyś padł czujnik, a jakieś 2 m-ce temu chłodnica klimy. Niezły...
~Dex
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Po 60 tyś. zepsuł się klimatronic i klima działa jak chce. Najgorsze jest to, że nieraz wogóle odcina dopłym jakiego kolwiek powietrza do kabiny i trzeba wyłączyć ja i włączyć ponownie, żeby coś zaczęło dmuchać. Na plus w porównaniu z poprzednim modelem jest to, że jak się ustawi temp. na najzimniej to jest faktycznie bardzo zimno, w poprzednim było letniawo poprostu. Tak czy inaczej popsuła się !!! a jak działa to jest OK.
~funvw1
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
ogrzewanie w dieslu to zwlaszcza w zimie lekki problem; auto nagrzewa sie dlugo i dlatego blogoslawie grzane fotele; bez tej opcji byloby po prostu zle; klimatyzacja dziala bardzo dobrze, grzana przednia szyba to kapitalna sprawa zwlaszcza jak osiadzie na szybie tzw. sadz., wsiadamy do auta i po 3-4 min. bez zadnego skrobania ruszamy w droge
~WW
Variant 2.0 TDI 120KM 88kW
Klimatronik dwustrefowy i pakiet ogrzewanych szyb (głównie przedniej) to wszystko, co powinno wystarczyć. Solar dach tą listę wydłuża. Na postoju w słońcu uruchamia schładzanie wnętrza, dzięki czemu temperatura jest zawsze kilka stopni niższa niż w innych autach. Klima bardzo wydajna, zaczyna schładzać niemal z miejsca i po chwili w aucie jest cool.
~bliski rozpaczy
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Sterowanie klimatyzacją dość często szwankuje. Dotyczy to działania siłowników. Czasami działa wszystko ok, a nagle zamiast grzać ziębi albo odwrotnie. Diagnostyka komputerowa swoje, a on swoje. Po jakimś czasie znów jest ok, ale nie wiadomo na jak długo. Cały czas dochodzą jakieś stuki z wentylacji. Masakra!
~Wojciech
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Ogrzewanie jak na diesla całkiem wydajne, dwustrefowa regulacja temperatury nie robi wielkiej różnicy, ale nawiew na tylne siedzenia już tak. System klimatyzacji jest na tyle wydajny, że w ciągu 10 minut można uzyskać dowolną temperaturę w samochodzie niezależnie od warunków na zewnątrz.
~Użytkownik
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Gwizdy z wentylacji w niektórych ustawieniach - serwis nie jest w stanie ich naprawić. Miałem propozycję wymiany kanałów dolotowych, ale demontaż deski rozdzielczej w nowym aucie jest dla mnie absurdalny. Używam tak klimatyzacji, że ta mało istotna niedomoga jest nieodczuwalna w codziennym użytkowaniu.