Lista ocen Volkswagen Passat B6 (457) - Silnik

Na liście zabraknie 344 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jasiek
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Z silnika jestem bardzo zadowolony. W mieście i na trasie jeździ daje naprawdę dynamicznie. A jak się włączy turbina... mmmm:)Mruczy nisko jak to diesel. Ja lubię. Oczywiście drżę przed wszystkim awariami filtra cząstek, pompowtrysków. Ale póki co, nie zapeszam nic się nie stało. Jak coś się posypie i mnie wkurzy, to wejdę tu i zmienię notę
~arkadiusz
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Miałem ten sam silnik w Toledo III i powiem, że tam się lepiej sprawował mimo tej samej masy. Niestety trzeba dolewać 1 litr oleju co 10 tyś km - co moim zdaniem jest nieporozumieniem w aucie tej klasy. Dynamika jest przeciętna no ale co można wymagać od 105 KM. Silniczek typowo do długich autostradowych podróży z prędkościami 120-140 km/h
~Maniak
Sedan 2.0 TDI 16V 140KM 103kW
Silnik bardzo dynamiczny. Super ciągnie ale trzeba uważać żeby nie zgasł przy ruszaniu (odpowiednie ustawianie stopy na stojącym pedale gazu). Do głośności nie mam zastrzeżeń bo nie trzeba go w ogóle wysoko kręcić. Gorzej z kulturą pracy... ale TYLKO na postoju na biegu jałowym \"troche\" przenoszą się wibracje w okolice stóp przednich pasażerów.
~krzysztof.maliszewski@elgama.pl
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
SIlnik jest w zasadzie dobry, ale wcześniej miałem 1,9 TDI 130 KM, no i może dlatego tez mnie juz nie zachwyca. Przyzwyczaiłem się do turbodziury, ale moim zdaniem jak na 170 KM ten samochód w trasie wcale nie błyszczy, wyprzedzac można jedynie na 4 biegu bo na wyzszych brakuje dynamiki. Ogolnie nie jest zle, no ale nie ma sie tez co zachwycac.
~zwt
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Poprzednio małem V6 2,8 litra. Po benzynie trudno sie przestawić na dielsa. Znakomity na trasie, troche gorzej w miescie. Szybka rekacja na pedał gazu przy praktycznie każdych obrotach. Popmowtryskiwacze ok, ale Common Rail ma lepsza kulture pracy. Moim zdnaiem 1.9l diesale w Alfie prasuje duzo przyjemniej (to samo w Oplach i Fiatach to ten sam silnik
~Marcin
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
2.0 TDI przejechalem 12000 i auto jest super .Bardzo wygodne, ciche i ekonomiczne do tego w takiej wersji jak moj (highline) to prawie niczego jemu nie brakuje . Polecam dokupic Bi-xenon , podgrzewana przednia szybe i czujniki parkowania. Tak skonfigurowane auto bedzie cieszyc wiele lat. Aha bezowa tapicerka wcale tak sie nie brudzi jak wszyscy mysla.
~Wojciech
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardziej, niż dostatecznie dynamiczny, spalanie dość niskie, idealny na długie trasy, do miasta mniej. Kultura pracy dobra, nie słychać klekotania, samochód nie wibruje nawet na wolnych obrotach. Dźwięk to kwestia gustu, ale mi nie przeszkadza. Plusem jest to, że nie słychać turbiny. Po nieco ponad 200 tys. km problemów brak.
~Paweł
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
1.9 TDI wydawał się jako dobre rozwiązanie w porównaniu z bardzo awaryjnym 2.0 TDI. Mimo że mocy niewiele, dało się wygodnie 160km/h po autostradzie pojeździć. Niestety w ciągu jednego roku stanąłem 3 razy z powodu usterki czujnika położenia wału (chyba tak to po polsku się nazywa - "impulsgeber von kurbelwelle").
~Tomek_BB
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Silnik generalnie niezły, w miarę wyciszony, dźwięk 4-cylindrów nie denerwuje. Dynamiczny na pierwszych trzech biegach, natomiast od czwórki do szóstki niespecjalnie, widać wybrałem zbyt słabą wersję 140KM. Dynamika do setki akceptowalna, natomiast szybka jazda na autostradzie trudna, powyżej 200km/h trudno go rozpędzić.
~Wacław Krotowski
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Beznadziejny samochód , silnik totalna porażka . Samochód do tego roku serwisowany . Serwis beznadziejny nie dający klientowi nic . Aktualnie w ciągu tygodnia pół tygodnia jeździ następne pól stoi ze względu na awarię . Nigdy w życiu Volkswagena , kupiony w salonie . Najgorszy mój samochód jaki miałem w życiu