Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW 2005-2010 (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tatoo
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Silnik jest raczej ekonomiczny - przyjazny dla potrfela. Niestety wszystko zabija brak niezawodności tego auta. Ciągle coś pada. Do tego trzeba dodać, że silnik TSI bierze olej co dodatkowo bije po kieszeni. Choć przy ostatniej wymianie poziom oleju się jakby uspokoił. Dla osób jeżdzących np. Toyotą z lat 90-tych polecem częste kontrolowanie poziomu oleju. Przy turbinie i kompresorze niewłaściwy poziom oleju pewnie skończy się zabójstwem...
~Maestro
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Spalanie, oczywiście uwzględniając moc samochodu oraz wynikającą z tego przyjemność z jazdy oceniam jako umiarkowaną. W dużej mierze zależy od umiejętności kierowcy oraz obciążenia. Do zużywanej benzyny należy doliczyć jeszcze dolewki oleju silnikowego. W moim przypadku ok. 1 litr/5000 km. Cen przeglądów, części jeszcze nie doświadczyłem (przejechałem tym samochodem dopiero ok. 10 tyś km.
~Jon
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Jak napisał przedmówca... konie muszą pić a jest ich 200. Jak w każdym samochodzie można spalić dużo a nawet bardzo dużo paliwa i można spalić rozsądnie. Zależy jak kto jeździ. W moim po jednym tankowaniu, po którym postawiłem na minimalizację spalania, jazda głownie trasa średnio wyszło 7,38l/100km. Normalna jazda z przewagą miasta ok. 9,00 l/100km
~Damian
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Wymieniłem w nim kompletny rozrząd, olej, płyny, filtry, tarcze i klocki tył, nabiłem klimatyzację + termostat, odma, nowe opony wielosezonowe, nowe żarniki - po podliczeniu wyszło 4500zł z robocizną za wszystko, ale przynajmniej wiem, że mnie nie zawiedzie!
~KUBA W
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
KTOS MOZE POWIEDZEC ZE DUZO ALE NIE JEST ZLE BIORAC POD UWAGE 200 KONNY SILNIK Z TURBINA DOJEZDZAM DO PRACY OK 10 MIL - 16 KM I Z WYLICZEN WYCHODZI ze spala 9 l/100 praktycznie jazda po miescie mysle ze w trasie uda mi sie dojsc do 7,5 czyli niezle
~Hawk
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
to nie jest DIESEL ....przy zakupie byłem nastawiony na brak ekonomi.....ale 15 średnio na mieście to troszke dużo...ciężka noga robi swoje...ale za to w trasie na autostradach niemieckich przy 140 - 160 km/h około 9,5 litra to nie jest źle....
~YO
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Jak na 200 koni i automat nie jest tak strasznie. Miasto bez problemu mieszczę się w 11.5 litrach, trasa w granicach 8.0. Chociaż miałem też spalania na poziomie 7.2 tyle że jazda bez szarpania, z prędkościami poniżej 130 km/h.
~Herbie
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Konie muszą pić, a jest ich 200. Nie ma jeszcze zbyt wielu zamienników do części oryginalnych, ale ceny są akceptowalne.
~centy
no nie jest to tdi ...