Lista ocen Volkswagen Scirocco III Coupe (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kev
Coupe 1.4 TSI 122KM 90kW
Spalanie 8.4l w mieście tak jak deklaruje producent jest możliwe do osiagniecia gdy nie ma w ogóle ruchu/korkow i gdy jezdzimy bardzo grzecznie, natomiast 6,4l w cyklu mieszanym graniczy z cudem chyba ze 3/4 tego cyklu mieszanego to trasa przy predkosci 100-120km/h, moje osobiste najniższe spalanie w cyklu mieszanym to 7,5l, mimo wszystko samochod jest swietny i polecam każdemu (im wiekszy silnik tym lepiej :) )
~Bumerang_wawa
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
Co do ekonomicznosci to trzeba sie zastanowic ze jest to auto sportowe i nie da sie jezdzic ekonomicznie jezeli wcisniemy pedal gazu a auto idzie jak pocisk . Ale jadac na autostradzie spokojnie mozemy zejsc do 6,2 litra . Niestety zbiornik paliwa nie rozpieszcza wiec daleko nie pojedziemy w stylu sportowym w ekonomicznym mozemy zrobic nawet 800 km na jednym zbiorniku
~cule@o2.pl
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
Miasto 9.5-12L, mogloby byc mniej:) Trasa przy 120kmh - 7L, przy 160, ok 9L, powyzej juz ok 10-11L Nigdy jeszcze nie zszedlem ponizej 7L, przy czym uwazam sie za bardzo oszczednie jezdzaca osobe, wiec roznica w stosunku do danych fabrycznych jest znaczaca. Przegladow i napraw jeszcze nie bylo. Ogromnym plusem wg mnie jest fakt i nalezy je robic raz na 2 lata lub 30 tys km.
~m____u
Coupe 2.0 TSI 265KM 195kW
Rozpiętość możliwości Rki jest wielka. Potrafi palić mało, ale w końcu i tak depniesz. Jeśli masz temperament, tego auta nie oszukasz. Miasto: WWA - ok.15L/100km. Płock - ok. 12L/100km. Trasa: od 8,9 do 10,1L/100km. Rajd o kropelce - 6,9L/100km Rajd o baryłce - 21,3L/100km Nad spalaniem nie rozpaczam, nie kupowałem diesla.
~Foxu
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Nie ma co sie spodziewac oszczednosci kupujac takie auto. Nie jest to auto dla ludzi ktorzy chca zaoszczedzic i duzo jezdza (tu polecilbym moja byla Astre 1,3 CDTI). Pali tyle ile powinien, jak sie depnie to i ponad 20 potrafi wypic. Przy oszczednej jezdzie na trasie z 8l/100km
~Pabloczenko
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
Auto wyposażone jest w kompresor i turbinę więc pomimo niskiej pojemności auto pali naprawdę dużo bo na krótkich odcinkach ponad 10 litrów na setkę. Większych napraw nie przeprowadzałem więc ciężko mówić mi o cenach części.
~MattBoss
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Powiem tak. Mam wersję fabryczną 210 konną podkręconą na 2 turbinach i intercooler dołożony aktualnie posiadam 320KM a wyżej podam dla ciekawych spalania. A jeśli ktoś myśli o oszczędnym samochodzie polecam Scode Octawie 1.6 Diesel...
~Wolfgang7825
Coupe 2.0 TSI 265KM 195kW
"turbo żyje, turbo pije". Nikt kto kupuje taki samochód nie powinien nastawiać się na 7 litrów w mieście. U mnie bliżej jednak do 15 przy dosyć dynamicznej jeździe.
~kopatshu
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Przez rok w miarę zadbanym aucie zostało wymienione: pompka sprzęgła, termostat, sterownik klap wirowych w kolektorze ssącym. A tak to zwyczajne wymiany eksploatacyjne.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Scirocco III Coupe
6,6
7,6
~gogo
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
W jeździe miejsko - drogowej doskonale. W zasadzie zawsze poniżej 10 l. Jeżeli jednak chodzi o jazdę w korku to sugeruję tramwaj, bo wyniki grubo powyżej 20l/100km.
Volkswagen Scirocco III Coupe