Lista ocen Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KB
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
DSG 7 - i chyba nie trzeba nic dodawać. Zmiana biegów bardzo szybka i płynna. Jestem zwolennikiem manuala a żadko używam tego trybu bo ta skrzynia w 95 % robi to co ja chcę. * W terenie używajcie trybu manual - szczególnie przy stromych zjazdach - Drive wrzuca 2 bieg i jest za szybko.
~Paweł.
SUV Facelifting 1.4 TSI 160KM 118kW
Biegi wskakuja bardzo precyzyjnie. Czasami jest problem wrzucic wsteczny - wtedy wystarczy przemiscic sie pare cm do przodu np. Natomiast gdybym mial wybierac drugi raz, wybralbym skrzynie DSG pomimo jej wysokiej ceny, tutaj 6 biegow trzeba zmieniac dosyc czesto, zwlaszcza jedynka jest bardzo krotka.
~Szymon
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
Ogólnie DSG to świetna sprawa szczególnie po przejściu z "manuala". W trybie D trzeci bieg mógłby dla mnie wskakiwać przy minimalnie niższych obrotach. Do miasta idealnie się sprawdza.
~Tasadar
SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Biegi wchodzą nieźle ale są strasznie krótkie - jedynki i dwójki po za samym ruszeniem praktycznie się nie używa. Przy jeździe powyżej 65 km/h praktycznie spokojnie już można mieć szóstkę.
~Andrzej
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Moje poprzednie to trzy bmk-i, serii 3.Ta ostatnia to przykre wspomnienia , zmiana biegów szczególnie dla żony nie była zbyt lekka.Miłym zaskoczeniem jest łatwość tej operacji w tym samochodzie.
~Jasia
SUV Facelifting 2.0 TSI 180KM 132kW
To jest moje pierwsze auto z automatem, bardzo szybko i niezauważalnie zmienia biegi. Twierdzę, że to rozwiązanie do miasta jest idealne.
~Daniel
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
7 stopniowy automat DSG, sprawuje się bardzo dobrze. Mam też tryb sport, który narzuca większe obroty. Z manetek jeszcze nie korzystałem.
~Miki
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
te niby 4 x 4 to pic tylko na mały śnieg nadaje się mnie już 4 razy z nad jeziorka wyciągano ( totalny obciach rolnicy nabujali się zemnie )
~julianox@poczta.onet.pl
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 110KM 81kW
Bardzo precyzyjna i wbrew niektórym opiniom wcale nie trzeba nią aż tak \"szpajchować\" sama przyjemność zmiany biegu.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting
7,2
9,8
~Greg997
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 110KM 81kW
czasami pierwszy bieg wchodzi ciężko ale po za tym wszystko ok
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting