Lista ocen Volkswagen Touran I (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 139 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robo_G
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Niestety przynajmniej w moim egzemplarzu silnika bez rewelacji... od 6,5 l na trasie do prawie 9 l oleju napędowego w jeździe miejskiej. Do tego muszę dolewać oleju do silnika tzn. około 1 litra na 10 tys km (wiem że to w normie, ale mogło by być lepiej).
~Marcin
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Tu jest super! Nie jeździłem jeszcze tak pakownym autem za tak małe pieniądze i tak szybko(180). Ceny ok, ale powiem więcej jak zobaczę kosztorys naprawy rocznej skrzyni biegów i nie okarze się, że muszę się bić o uznanie gwarancji w tej sprawie.
~niutex@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Komputer zaniża zużycie paliwa od 0.5-1 litra na 100km.Ja sprawdzam lejąc po korek. Minimalne na trasie (delikatna jazda ale przy pełnym obciązeniu) 100km/h z włączoną klimą 5.7 - maksymalne przy ostrej jeździe 8.5. Miasto 7-8.5 l. Chyba dobrze??
~ID
Minivan 1.6 102KM 75kW
Auto pali nie mało ale to nie jest nowoczesny silnik piję ile musi ma się odwdzięczyć długim życiem. Pilnowanie terminów wymian oleju nie zarzynanie. LPG obniża eksploatację do małych kwot pozostaje pilnować oleju.
~Jacekp54
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Części to Tourana nie należą do tanich, wręcz bym powiedział że części w ASO są bardzo drogie. Spalanie utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Samochód jednak jest dosyć bezawaryjny więc wysokie wydatki zdarzają się sporadycznie.
~tomi
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Wiele zależy od sposobu jazdy. Ostatnio dużo jeździłem po autostradach - 4,5 - 5,5 przy prędkości 120-140 km/h uważam za b. dobry wynik. Sam sprawdzałem lejąc pod korek. Komputer "oszukuje" o OK 0,6 l/100 km zaniżając spalanie.
~anko
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
samochód jest cięzki więc swoje bierze, ale w trasie jadąc stówka bez wypzredzania mozna zejsc poniżej 6,5 spoko. Ceny pzregladów są normalne; widomo disel więc trzeba byc przygotowanym na większe naprawy - coś za coś
~penki
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Spalanie jak na auto posiadające taką przestrzeń rewelacyjne. Koszty napraw i przeglądów (poza ASO) napawają optymizmem. Jest to auto które nie jest tajemnicą dla większości mechaników, również samemu można wykonać wiele czynności.
~Juwentus
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
dislem na trasie udaje mi sie zejsc dosc latwo do 5,1 litra na 100km przy czym nie jade jakos ekstremalnie skupiony, zeby nabic wyniki tylko unikam szarzowania i niepotrzebnego wyprzedzania, mysle ze daloby rade zejsc do 4,9 l
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran I
6,8
8,3
11,4
~pawelhh1@onet.eu
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
srednio ok 6,7l.to niezle biorac pod uwage ze to dosc ciezkie auto i niezbyt oplywowe.jak sie chce mozna zjechac nizej nawet ponizej 6.ale przy dobrym wciskaniu to nawet powyzej osemki.srednie na komputerze pokazuje mi 6,7l