Lista ocen Volvo 440 (106) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtecki83@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jak do tej pory odpukać niegdy w trasie mnie nie zawiódł. Zawsze dowiózł mnie tam gdzie chciałem. Co w nim naprawiałem: - wymiana termostatu - wymiana szczotek na alternatorze (ładowanie siadło w trasie 200 km przed domem, bez świateł ale dojechałem dobrze że diesel to prąd nie potrzebny do jazdy ;) ) Wszystkie te usterki zaliczam do części eksloatacyjnych takich jak zawieszenie które z czasem trzeba wymienić. Poważnych usterek niebyło a...
~nienazwany
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jak do tej pory auto zawiodło mnie tylko przez zaniedbania poprzedniego właściciela - padnięty akumulator, rozwalone zawieszenie, pęknięta plastikowa osłona przewodu paliwowego przy pływaku (ktoś ewidentnie miał za dużo siły...). Niestety - rdza mocno daje się we znaki, szczególnie na nadkolach. Choć kluczowe elementy takie jak podwozie są dobrze zabezpieczone. Po tylu latach zaczyna odzywać się również pompa wtryskowa, o czym już pisałem...
~Lukas
Hatchback 2.0 110KM 81kW
Dla tego samochodu ten dzial powinien sie nazywac zawodnosc. Wyciek freonu z klimy i jej nieszczelnosc. Problemy z alternatorem. Ogromne problemy z rdza, po prostu zjadala ten samochod. I hit roku: wypadniecie polosi z silnika a potem niemoznosc naprawy, jakos sie udalo chyba po miesiacu, nie mozna bylo dopasowac kupionej. Oprocz tego klopoty z elektronika i sonda lambda
~adamm24@op.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
nie wiem czy mozna to zaliczyc do powaznych usterek, jednak wielu samemu by sobie z tym nie poradzilo to umieszczam ja tutaj, otoz nawalila mi pompa wspomagania kierownicy. w moim samochodzie jest zamontowana elektryczna i szczotki sie juz starly. koszt to 60 zl. zrobil mi to moj kolega w zakladzie mechanicznym bo akurat wtedy nie mialem na to czasu
~cendra2@wp.pl
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Trochę za delikatne zawieszenie jak na nasze drogi... Z poważnych napraw, to tak: - byla regeneracja glowicy, - wymiana środkowego tlumika, - linki hamulca ręcznego, - uszczelniacz pompy oleju popuścił... - wymiana końcówek, sworzni, łączników (zawieszenie przód)
~orlow69@gmail.com
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Technicznie nie ma problemów. Ważne podzespoły silnika i elektroniki nie sprawiały psikusów. Auto odpala zawsze, czy by to była temperatura rodem z syberii jak i po dłuższej przerwie w odpalaniu. Jedynym mankamentem tego modelu są korodujące nadkola.
~MarKo
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Tylko 4 - jest to już auto 12 letnie i ma prawo się co nieco popsuć. Pewnie jako nowe psuło sie mniej (albo wcale). Wymieniłem elementy zawieszenia, tłumik, płyny, paski, itp. Ostatnio zrobiła się dziura w przewodzie hamulcowym!!
~peter
Hatchback 1.7 102KM 75kW
Nie mialem podczas 3 - letnego użytkowania. Aha uwaga na silne udzerzenia w kolo zaraz siada wózek pod silnikiem na którym są zamontowane wachacze . mi to się stało 2 razy (zima uderzenie z 50 km prawym kolem prosto w krawężnik)
~jastka@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Po 130 tys wymiana łożyska przedniego koła, wszystkich klocków i przednich tarcz. Ciekła przekładnia kierownicza - wymiana po 140 tys, bo szło za dużo oleju. 500 koszt używanej. Nowa 2200. Wymiana ok 150 zł.
~valdi0707
Hatchback 1.6 i 82KM 60kW
Samochód przestał całą zimę zanim go kupiłem, poza drobnymi elementami które z czasem się zużywają jak klocki, czy gumy w układzie kierowniczym nie miałem żadnej poważnej awarii.