Lista ocen Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KaKo
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Przy zakupie spodziewałem się jednostki napędowej, która będzie dawała o sobie zapomnieć podczas jazdy. Tymczasem w Volvo jest silnik jednak troszkę bardziej pasujący do swojego docelowego VW T4;) Do dźwięków wydawanych przez jednostkę można się przyzwyczaić, a z czasem stają się nawet przyjemne;) silnik zdecydowanie nadrabia niskim spalaniem(!!) i łatwo dostępnymi częściami z dużym wyborem zamienników (ze względu na popularność 2.5TDI w VW;))...
~hakito
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Jak na diesele silnik pracuje cicho i równo - rasowy mruczenie mi sprawia przyjemność. Koszty serwisu są naprawdę niskie - silnik montowany był wcześniej w Audi A6 - jest to 4 cylindrowy potwór, a części zamienne są bajecznie tanie i łatwo dostępne. Spalanie na mieście nie przekracza 7,5 litra na 100 km. 140 KM to może wydawać się nie wiele jak na tak duży samochód, ale samochód jest bardzo zrywny nawet do 160 km.
~Karol
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Mógłby być nieco mocniejszy jak na ten ciężar i gabaryty. Silnik ponoć pancerny i długowieczny. Kultura pracy przyzwoita jak na TDI. Słyszalny zazwyczaj tylko przy ruszaniu, podczas jazdy nie męczy ucha. Ze względu na brak zmiennej geometrii turbiny mało elastyczny poniżej 2000 obr/min. Powyzej tych obrotów radzi sobie przyzwoicie choć demonem przyśpieszenia nie jest.
~Bartolomeo
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Wystarczająco cichy (5 cyl) \"kopny\", elastyczny i bardzo oszczędny 6,5ltr/100km a używam klimatyzacji normalnie przy jeździe mieszanej i raczej dynamicznej. Dodatkowo prosta konstrukcja nie wymaga super paliwa. Jest bardzo trwały - znam przypadki przebiegu 1 mln kilometrów! Ten silnik w różnych wersjach stosowano w VW T4, Audi 100, Passatach etc. Łatwo go podkręcić do 180KM.
~Kamil
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik oceniam na 4+. Minusy to: - głośna praca (szczególeni gdy zimny) - \"ospały\" do 2,5tyś obr/min - usterkowy w drobnych rzeczach Na plusy: - bardzo niskie spalanie !!! - duża żywotność - bezawaryjność (żadnej poważnej usterki od 208 do 480 tyś km) !!! - dostępne części zamienne w dużo niższych cenach niż aso - nieskomplikowana jednostka
~BieniOoO
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik to sprawdzona, ale leciwa już konstrukcja z grupy volkswagen, stosowany w vw LT oraz audi a6. W związku z tym nie należy on do bardzo cichych, jednak w s80 w porównaniu ze starszymi volovo - s/v70 czy 850, pracuje zdecydowanie ciszej. Jest to silnik 5 cylindrowy, ma niesamowite brzmienie - podczas przyspieszania pow. 3000obrotów brzmi jak subaru :)
~piotr
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Kultury brak,straszny klekot, w mieście trzeba pilnować obrotów bo przy niskich dostaje czkawki, powyżej 2000-ok,powyżej-3000 ma dobrego kopa. W trasie na 5-biegu przyspiesza od 100, poniżej porażka.W porównaniu do 2,5 TDI BMW ze trzy razy głośniejszy, przyspiesza podobnie, mniej spala.W trasie da się zejść do 5l- przy norm jeździe 120-140max
~HH_PL
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik jest troszke glosnawy.ale przeciez to diesel, ale przy wiekszych predkosciach nieslyszalny! Mam wlasnie do sprzedania moje volvo rok koniec 2000 ,2.5 tdi srebrne , na polskich rejstracjach cena 10500 euro , nowa skrzynia z rachunkiem z volvo ,pasek rozrzadu , pompa paliwowa. moj nr. to 00491773736850. Auto caly czas eksplatowane w niemczech.
~marius 223
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Mam to auto 2 lata kupiłem je w Niemczech jestem zachwycony tym autem .Dwa lata bez usterki a przejechałem 45 000 km.Wymiana na czas oleju ,filtrów i jeden ras wymieniałem klocki.Spalanie w granicach 7 l. na 100 km jest zadawalające.Poprzednio jeżdziłem Mercedesem c 180 i niema dla mnie porównania volvo jest 100 razy lepsze.

Usterki Volvo S80 I

Volvo S80 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kusmir
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Jesli chodzi o silnik to dosyć głośny jego dynamik jest przeciętna (strsza konstrukcja), jednak jego główną zaletą jest niezawodność. Prez 3 lata użytkowania jedynie wymiana oleju i innych płynów, trwałe turbo( nie jak w nowszych mercedesach i VW).Ładna praca 5 cylindrów. Jestem bardo zadowolony.