Ocena kierowcy - Volvo V40 I

czarownik, 12 lat temu
Silnik 2.0 T4 200KM 147kW
Rok produkcji 2001
Volvo V40 I 2.0 T4 200KM 147kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie się zbiera - wyprzedzanie przestało stanowić problem.
Pomiędzy bardzo dobrze a doskonale. Auto świetnie jeździ i daje dużą frajdę. Nie wystawiam doskonałej oceny tylko ze względu na koszty utrzymania :)
Rewelacyjny silnik. Można mieć do niego tylko dwa zarzuty. Po pierwsze spalanie, po drugie koszty napraw jeżeli o niego nie dbasz. Nie polecam tego auta osobom, które chcą oszczędzać na jego utrzymaniu. Będzie to drogo kosztowało. W szczególności nie polecam LPG do tego silnika. Nie dość, że to profanacja to jeszcze zabije go szybciutko.
Mogła by być bardziej precyzyjna ale jest w miarę ok jak na rodzinne kombi.
Auto trzyma się drogi rewelacyjnie. Tłumienie i boczne trzymanie w zakrętach - super. Trwałość zawieszenia na przyzwoitym poziomie, cześci też w miarę dostępne i nie tragicznie drogie. Wyjątkiem jest to Nivomat, który jeżeli trzeba coś z nim zrobić będzie trochę kosztował.
Przód i na boki, bez zarzutu. Jeżeli chodzi o tył, jak na kombi jest na średnim poziomie. Mogły by być ciut lepsze seryjne światła. Będę szukał ksenonów za czas jakiś.
Wszystko pod ręką. Jedynie umieszczenie fabryczne radia nie najszczęśliwsze. Mogłoby być pod tym kątem lepiej.
Klimatyzacja i ogrzewanie bez zarzutu.
Jak na ten segment, miejsca wystarczająco dla wszystkich i bagażnik przyzwoity. Nie narzekam.
Czasami aż za dobrze - chętnie bym posłuchał tego silnika :)
W wersji T4 to nie jest auto dla osób liczących się z każdą złotówką. 200 KM lubi wypić a i serwis i częsci do Volvo do najtańszych nie należą. O T4 trzeba dbać. Lać dobre paliwo, kupować oryginalne części lub zamienniki renomowanych firm. Jeżeli się nim dobrze zaopiekujesz odwdzięczy się bananem na twarzy przy przyspieszaniu. Ja uwielbiam to auto i polecam każdemu kto szuka szybkiego kombiaka daje niesamowitą frajdę. Przy czym jeszcze raz powtarzam - nie polecam ciułaczom. Jest to auto drogie w utrzymaniu.
Tutaj też jest dobrze. Tyle, że jeżeli ktoś szuka \"okazji\" to nie polecam. Kupić dobre T4 za nieduże pieniądze to jak wygrać w Lotto ;)
Na razie z drobiazgami nie ma problemów. Tylko dobrze ponieważ wymiana żarówek w światłach przeciw mgilenych to jakaś masakra jest.
Póki co bez poważnych usterek. Jedyne co musiałem zrobić to wymienić, niektóre elementy zawieszenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T4 200KM 147kW [l/100km]

9,7