Ocena kierowcy - Volvo V40 I

dam1975, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Volvo V40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda za kierownicą,takiej nie miałem w żadnym samochodzie(miałem wiele modeli audi,vw i innych .plecy po trasie nie bolą(można zrobic dużo km bez odpoczynku.
Silnik : pewnego razu padł wtrysk na 4cyl. stukało,pukało myślałem ,ze urywa sie korba, albo urwał sie zawór.naszczęście był to wtrysk zlokalizowanie problemu zajeło mi aż 40min
Zawieszenie : padły przednie amory,jak kupowałem to już były mokre i po 6000 zaczęły stukać(prawy)i wymieniłem na nowe
Układ elektryczny : wersja skandynawska nie mogę wyłączyć świateł zawsze świecą.częściowo sobie poradziłem zostały do wyłączenia jeszcze obrysy(brak czasu)
całość oceniam dobrze,żeby było b.dobrze muszę usunąć jeszcze kilka wad z którymi nabyłem to volvo,ale nie mam czasu.
jest ok.pięknie nie jest ,ale w innych samochodach,które słucham w pracy bywa nie ciekawie.nawet w lepszych i nowszych silnikach bywa różnie(dużo elektroniki)padają niektóre podzespoły,co powoduje nieraz masakryczne rezultaty.silnik volvo to bardzo prosta jednostka renaulta i bardzo tania w eksploatacji(w porównaniu do nowszych).mozna podejść do tego silnika bez komputera,co prawda parę kontrolek może wyświetlić się na desce,ale będziemy jezdzic dalej bez zadnych niespodzianek.
sama skrzynka jest ok. tylko połaczenie kierowca-skrzynia nie jest dopracowane , ale można pokąbinować i jest ok.
rozwijam tym samochodem duże prędkosci,doskonale trzyma sie drogi i nie robi żadnych niespodzianek,zarówno i na krętych drogach jak i na łagodnych I ostrych szybkich łukach.nawet w zimowych warunkach jest b.dobrze(oczywiście praw fizyki nie zmieni nawet volvo)
b.dobra widoczność z tyłu z przodu i z boku nawet w stanie lekkiego przemęczenia nie trzeba szukać drogi przez okiennice,bo poprostu ją widać.
cicha poręczna wentylacja,dobrze dopasowane nadmuchy ,ale w moim volvo przy -15 upału nie ma niestety,ale zimno też nie jest(ja jako zmarzluch uwielbiam gorąc)nawet przy pełnym pokładzie dorosłych ogrów ziejących różnymi oparami ,pary na szybach brak,nadmuch na pozycji 5 i pogadać można bez problemu
z przodu jest doskonale ,reszta mnie nie obchodzi jak komuś ciasno to sa autobusy,tramwaje i zawsze można z mokasyna udeżyć.więc poprostu perfekt.
no tu bywa różnie ,przy szybkim starcie trochę ryczy,ale np.przy 140km/h jast cichutko.
no tu zależy jak mu deptam,a raczej zawsze deptam więc przeciętnie coś około 7,5l/100 więc moim zdaniem dobrze(tylko mocy brak).ogólnie moje volvo jest przezemnie zbutowane na maxa,bo ja z punktu A doB w momęcie,bo jak chcę zwiedzać nasze piękne drogi to idę z kierpca,albo rower(treningowy ha, ha)Pewnego razu tata powoził vołovine i spalanie spadło lekko pniżej 6l/100km ale mnie się to nie udało,gdyż z raczej nie śpie jak prowadze!!
tu jestem zadowolony,bywało gożej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,8