Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda
Silnik : Nie odpala na mrozie
Auto oceniam dobrze. Czesci dosc drogie ale sa zamienniki wiec da sie przezyc. Nie jest to Golf wiec nie ma sie czego spodziewac ze za 100 zl kupimy reklamowke czesci. Unikac ASO bo zabojczo drogie. Jest bardzo wygodne i to mnie cieszy bardzo. Fajnie trzyma sie drogi i jest oszczedny w spalaniu. No i ta ponadczasowa sylwetka ktora na prawde moze sie podobac kazdemu.
Jak na takie duze i ciezkie auto to zbyt malo mocy. 4 osoby + bagaze i robi sie z tego zolwik. 2 osoby na rozgrzanym silniku i dobrym paliwie, porusza sie nadzwyczaj elastycznie i dynamicznie. Latem przy wlaczonej klime nie chce sie ruszyc z miejsca - brak mocy. Ale nie ma sie czego spodziewac po silniku reno.
Pierwszy bieg ciagle chaczy. To chyba taka przypadlosc. Ciagle mnie to irytuje i nie moge sie do tego przyzwyczaic. Wymienialem takze tuleje bo przestal dzialac wsteczny. Zamiennikow brak - orygianl 70 zl za dwa plasytkowe elementy. 5 bieg jest dlugi i daleki na bok. Po za tym chyba nie jest wadliwa.
Trzyma sie drogi bardzo ladnie, jak przyklejony. Pod warunkiem ze zawieszenie jest w dobrym stanie. Ale to jednak szybko ulega uszkodzeniu na polskich drogach. I podobno jest kosztowne. Zbieram sie do wymiany ale chyba dopiero jak zalataja dziury na wiosne. Tuleje przednie i koncowka drazka juz wymieniona. Hamulce brzydtwa. Szczegolnie jak wymienilem tarcze i klocki. Bardzo ladnie hamuje.
Slupki przy przedniej szybie mocno ograniczaja widocznosc (taki maja kat). Do tylu tez nie wiele widac. Parkowanie tylem na czuja...
Wszystko pod reka.
Jak na diesla to ok. Klima tez dziala wydajnie.
Sporo miejsca z przodu. Mam 196 cm wzrostu i jest mi w nim wygodnie. Z tylu troche mniej ale ja tam nie siedze. Bagaznik tez moze byc, zmiescilem w nim 3 rowery i 4 osoby w aucie.
Dosc cicho przy predkosci do 80-90 km/h. Powyzej 100km/h robi sie dosc glosno ale da sie zniesc. Po zmianie oleju na nowy poziom halasu zmniejsza sie jakby o polowe.
Spalanie doskonale jak na takie duze auto. Pozytywnie mnie zaskoczylo w wakacje. 4 osoby + bagaze, trasa Sosnowiec - Zadar (Chorwacja) 5,5L ON na 100km. W cyklu mieszanym ( do pracy trasa 25km i drugie tyle po miescie) do 7L na 100km. Ale moze tez spalic nawet i 8L/100km jesli mocno depnac, do tego zima.
Za ta cene nie wiem czy mozna miec cos rownie przyjemnego i zarazem oszczednego. Jesli tylko kupi sie dobry egzemplarz a nie jakies zmeczone auto to bedzie sluzyl baaaardzo dlugo.
Zarowki padaja dosc czesto.
Wymienilem sprzeglo(1000), pompe wspomagania kierownicy(450 uzywana), przeplywomierz przy instalacji chlodzenia silnika (300), elemnty zawieszenia. Obecnie auto jest w warsztacie bo nie odpala na mrozie. Zobaczymy czy to cos na prawde powaznego czy tylko drobna usterka.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Volvo V40 I