Ocena kierowcy - Volvo V40 I

krzynio, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Bardzo solidne auto. Przed jego zakupem zastanawiałem się nad wejściem w posiadania VW Passata z tego samego rocznika lub AUDI A4 oczywiście w "Kombi".Teraz wiem, że dokonałem trafnego wyboru(VW i AUDI już miałem).
Wbrew pozorom RENAULT ma bardzo dobre silniki.Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, stąd taka ocena.
Lekko haczy pierwszy bieg.Nie jest to jednak problem - za 18,00 PLN jest do nabycia komplet naprawczy lewarka skrzyni przekładniowej i można samemu to naprawić.
Trzyma sie nawierzchnijak "przyklejony".
To przeciez kombi i z widocznością do tyłu jest kiepsko.Trzeba mieć troszkę wprawy przy parkowaniu tyłem lub zamontować czujniki parkowania.
Wszystko na swoim miejscu, jednym słowem szwedzka dokładność.
Jak na mój gust - mało wydajne dmuchawy....
4-osobowa rodzina z potężnym bagażem bez problemu jedzie na wycieczkę po Europie w tym nawet nocleg jest możliwy w samochodziku...
Chociaż to DIESEL - jestem pozytywnie po raz kolejny zaskoczony. Uważam, że jest dobrze wyciszony.
No tutaj jest naprawdę świetnie. Przy takiem masie i dynamice zapotrzebowanie na ON jest minimalne.
W moim akurat przypadku cena zakupu była naprawdę niska wręcz promocyjna. Kupiłem swoje V40 od znajomego Flamandczyka.
czasami brzęczenie elementów wnętrza w zależności od temperatuy.
Jak narazie bez poważnych usterek.Podstawa to przestrzeganie terminów obsług technicznych i będzie OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,6