Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Steuben, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fakt trzyma się w zakrętach nieźle.
Należy pamiętać że jest to chyba jedno z najmniejszych aut klasy kombi więc wielkiej przestrzenie nie należy oczekiwać. Połączenie cieniutkiej skóry z tandetną tapicerką z materiału to zdecydowanie nietrafiony pomysł. Szkoda, że nie udało się kupić auta z pełną skórą.
Jak to mówią "szału ni ma", ale nie jest źle. Gdzieś tu kiedys czytałem, że silnika nie słychać i w środku jest cisza - ale to chyba na wyłączonym. Diesel to diesel słychać go zawsze będzie. Silnik dosyć elastyczny.
Trochę za krótka "piątka" ale za to elastyczna. Padają jakieś tulejki odpowiedzialne za precyzję przełączania, ale można je dostać nawet w ASO za ok. 80 zł. Ostatnio rozwaliło mi się sprzęgło, ale to wina mojego zaniedbania, bo już od dawna słyszałem że coś tam telepie.
Dobrze trzyma się drogi i lubi zakręty - to fakt. Na dziurach jednak słychać zawieszenie mimo że jest sprawne.
Wszystko OK - w kombi o tyle dobrze, że tam gdzie kończy się tylna szyba - tam kończy się samochód :)
Wszystko intuicyjnie.
OK
Bez rewelacji. Z przodu miejsca jest w miarę, ale z tyłu gorzej, bagażnik też raczej do mniejszych należy jak na kombi.
Dosyć głośno, szczególnie powyżej 120 km/h.
Średnio wychodzi koło 6,5 l/100 - jestem zadowolony.
Trzymają cenę te auta. Pod maską silnik z renówki. Ogólnie OK, ale za te pieniądze można poszukać większego komfortu w innej marce kosztem może rocznika. Zrozumcie, wcześniej jeździłem autem z USA więc mam trochę skrzywiony światopogląd pd kątem przestrzeni w środku. Z tej zmiany cieszy się jedynie mój portfel (diesel).
Trudno jeszcze coś powiedzieć. Gdzieś leci olej pod silnikiem, ale nie wiem skąd.
Za wcześnie na taką ocenę

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6