Lista ocen Alfa Romeo 159 (180) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Utrata wartości jest ogromna. To bardzo pozytywny aspekt, bo tak udany model jak 159 jedzie na złej renomie poprzedników, która jest bardzo krzywdząca, ale pozwala kupić ten samochód za ułamek jego rzeczywistej wartości.
~Darkman
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Stosunek jakości do ceny doskonały. Najczęściej są to auta w pełni wyposażone, także skórzana tapicerka jest niemal standardem. Auto absolutnie bezawaryjne, dające niesamowitą radość z prowadzenia i cieszy oko przez cały czas.
~Maciek
Sportwagon 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Nie ma co przepłacać za Audi, VW, Mercedes, BMW itp. Skody, citreny, oraz seaty itp. niczym się nie różnią poza ceną. Trzeba dodać, że projektanci włoscy wiedzą co dobre. Samochód ma to coś ładnie sie prezentuje.
~Adam P.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Wspaniały stosunek jakości do ceny gdyż jak porównamy cztero letnią alfę z 4 letnim VW lub Audi to w Alfie mamy FuLL opcję a Niemca co najwyżej z elektrycznymi szybami i do tego zostanie nam jeszcze na nowy komplet opon ;)
~drauc
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Kupiłem z wyprzedaży rocznika 2009. Za te pieniądze ciężko byłoby kupić mocnego turbodiesla klasy średniej, z ksenonami, automatyczną klimą i paroma bajerami. A jednocześnie wygląda nieporównywalnie lepiej niż np. Superb czy Mondeo.
~musyk
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Oczywiście jest jeden minus, utrata wartości po zakupie nowego auta z salonu jest spora. Ja wybrałbym auto używane dwu-trzyletnie, i tak też uczyniłem, jestem bardzo zadowolony, ciężko będzie mi się z nią rozstać.
~hamolot
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Porównywałem przed zakupem kilka aut (SAAB, AUDIA4, VW, i podobne ) i nie ma porównania co do jakości wykonania oraz wyposażenia. Jedynie może SAAB próbuje dorównać. Reszta jest dużo droższa imniej za takie pieniądze.
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobre osiągi, piękny wygląd, komfort i tanie utrzymanie powoduje, że można auto jak najbardziej polecić. Powiedzenie, że Alfa to królowa lawet przy tym modelu jest szalenie niecelne.
~realny użytkownik
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Gdy szukałem dość dużego samochodu w określonym budżecie, według mnie Alfa nie posiadała godnego konkurenta. Po 6 latach użytkowania śmiem twierdzić, że nawet drożsi konkurenci mieliby kłopot z pokonaniem 159.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159
7,8
11,0
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
W tej cenie znajdziemy auta solidniejsze, lepiej wyciszone, lepiej poskładane i bardziej ekonomiczne, ale Alfa nadrabia prowadzeniem i designem. Za to nie wiem, czy w tej cenie znajdziemy bardziej bezawaryjne.