Lista ocen Audi 80 B4 (478) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 584 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cichy
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
No właśnie i tu mam ale. W mieście śr 8,2 l a trasa ponad 6 l. Zaznaczam że nie butuję raczej autka a może powinienem szybciej go zbierać. Niewiem. Czy możliwe że przez automat pali prawie 2 l wiecej niż powinien? Czy po prostu ci notujący rekordy niskiego spalania mają coś z przepływką? Hmmm i tak musze z nim jechać do doktora
~jarek
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik pozwala ekonomicznie się poruszać 5.3l w mieście uważam za dobry wynik tylko seat toledo palił mi mniej ale był lżejszy o ok200kg. Auto w trasie paliło ok 4.4l na 100km zaznaczam że poruszam się zgodnie z przepisami drogowymi i podstawami ekonomicznej jazdy. Auto tanie w eksploatacji.
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
W trasie silnik ten gwarantuje przyzwoite osiągi i niskie spalanie nawet do 9l/100km na lpg. W mieście dwulitrowy silnik zapewnia dynamiczną jazdę, lecz ekonomiczna jazda już się kończy. Chyba, że posiada się instalację gazową, wtedy spalanie na poziomie 12 do 14lgazu /100km rekompensuje cena paliwa
~walec
Coupe 2.3 E 133KM 98kW
No i tu jest troszkę gorzej. naturalnie jesli jeździ się spokojnie i zmienia biegi przy prędkościach 20-40-60-80 to auto spalaniem nie rózni się od mazdy 1.4. Jeżeli się przyciśnie silnik staje sie paliwożerny. Ceny części są nieco droższe od podobnych aut tej klasy, ale nie jest źle.
~Darek
Sedan 2.0 90KM 66kW
Nie wiem jak na paliwie ale gazu spala mi 10 litrów obojętnie jak jadę -czy 80km/h czy 130km/h. Jeśli chodzi o ceny napraw, części są to groszowe sprawy. Szczerze mówiąc jak mam te auto przez rok, byłem u majstra jak tylko zakupiłem te auto by wymienić rozrząd i płyny eksploatacyjne.
~maciek
Coupe 2.8 E quattro 174KM 128kW
jak na pojemność 2.8 spalanie 13 miasto jest wynikiem bardzo dobrym. Trasa 9-10. Wiadomo ze przy tej mocy i pojemności spalanie zależy od kierowcy.Jak się pociśnie to i 15 weźmie co i tak uważam za bardzo dobry rezultat. Auto pali tyle co powiedzmy Vectra 2.0 a frajda z jazdy jest nie porównywalna
~majke
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
hmm, o zuzyciu mozna by gadac i gadac. zalezy jak kto jezdzi. ale jak niektorzy pisza ze w miescie pali im 6 litrow to przesada (to ile paliby w trasie, 4 litry ON na 100 km???? z moich obliczen wynika ze pali w cyklu mieszanym okolo 6-6,5litra. w trasie 5,5 litra to przyzwoity wynik :)
~MICHAŁ - CYGAN
Sedan 2.0 90KM 66kW
jak na moją kieszeń - średniego Polaka - to jest wymarzone auto, badania techniczne w granicach 160 zł (już z gazem), przegląd instalacji gazowej niewiele ok. 150 zł/rok + inne niezbędne zabiegi kosmetyczne, wymiana gumek na przednim zawieszeniu itp. = z mojego punktu widzenia auto jest przyjazne kieszeni.
~krzysiek84
Avant 2.0 E 16V 140KM 103kW
ogolnie zamyka sie w granicy 11-12l/100km wiec jest dobrze:) nalezy kontrolowac czesto zawieszenie bo naprawy wiekszych usterek nie naleza do najtanszych- po prostu jesli dbasz o 80 to jest bardzo tania utrzymaniu NIE MYSLCIE ZE Z LPG JEZDZI SIE TANIEJ-nigdy bym nie zlozyl tego g***a do audi!!!
~Przemek_kosz
Sedan 2.0 90KM 66kW
Zużycie paliwa oscyluje w granicach 6.5 do 11 l/100km ,a zużycie gazu mieści się od 8 do 12 l/100km z właczona klimatyzacją przy normalnej jeździe.Wymiana olej jest co 15tyś. i kosztuje ok. 100 PLN w zależności od ceny oleju i filtra, pasek rozrządu wumieniany jest co 90tyś i kosztyje ok. 130 PLN z rolką