Lista ocen Audi A4 B5 (542) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 834 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Brak. W moim przypadku nigdy nie wystąpiły poważne usterki, auto nigdy nie stało unieruchomione tylko raz przez całkiem padnięty akumulator. Wiele osób narzeka na dwumasę czy turbo ale tak naprawdę wystarczy trzymać się nie za niskich obrotów silnika podczas jazdy oraz studzić turbinę przynajmniej minutę przed zgaszeniem auta.
~BONOB5
Avant 1.8 Turbo 180KM 132kW
Nie są to może poważne usterki, ale jeżdżąc przede wszystkim po miastach naszych \"pięknych\" i też w niektórych miejscach pamiętających czasy \"wojenne\" - to są to w tym modelu akurat wahacze przedniego i tylnego zawieszenia, gdyż w tym aucie jeździ się wygodnie właśnie dzięki wielowahaczowemu zawieszeniu.
~padiaodfa
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Przednie zawieszenie choć jest świetne nie wytrzymuje naszych dróg, koszt kompletu wahaczy 1600zł, często pada koło dwumasowe (choć wiele zależy od użytkownika), koszt 1300zł + sprzęgło 700zł. Poza tym zdarza się, że kierownice w turbinie się zapiekają, wtedy w najlepszym wypadku czyszczenie, albo wymiana, koszt regeneracji 1200zł.
~marek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
moje auto okazalo sie niezbyt udane; Wymiania: - regeneracja sprezarki klimatyzacji + osuszacz + nabicie =600 zl - silniczek sterujacy klapa nawiewu = 450 zl : niesdostepny w polsce(musialem z niemiec sciagac) - wentylator 200 zl - przegub 200 zl - wachacz przedni 80 zl Czyli jak widac naprawa auta kosztuje.
~Adimas
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Przejechałem nim 10 000km więc ma już 250 tysięcy - chyba szykuje mi się wymiana wahacza prawego z tyłu (zaczyna coś skrzypieć - cena nowego zamiennika - 130PLN). Łożysko w przednim kole daje też znać o sobie - cena 150 plus wymiana. Tak z poważnych rzeczy to nic więcej, na razie nic nie robiłem, mam zamiar w lato się za to wziąć.
~DD
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
sytem komputerowy od nowosci zawodzil, po 2 latach zaswiecila sie kontrolka Air Bag i do dzisi tak swieci, proponowali wymiane calego kopm. HAMULCE - katastrofa - po dlugiej jezdzie w czasie deszczu np na autostradzie trzeb co jakis czas hamowac, zeby byly rozgrzane hamulce po to, zeby odparowac wode
~Adam
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
W moim przypadku odmówiła współpracy tylko raz przez immobiliser. Po oczyszczeniu styków w zestawie wskaźników jest ok. Z poważniejszych napraw u mnie był silnik (głowica, pierścienie, panewki), regeneracja turbosprężarki, wymiana sprzęgła, zawieszenia przód i tył...
~RychuZdw
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
uszczelka pod głowicą ale niegroźnie wydmuchało płyn ze zbiornika, zawieszenie no cóż, robiłem raz na 60 tyś.i nie jest prawdą że trzeba od razu całe wymieniać nie jest tak tragicznie jak wszyscy myślą, wszystko zależy jak traktujesz samochód w terenówce też potrafią oberwać koła
~RD
Sedan 2.8 quattro 174KM 128kW
Przy przebiegu 330000 km trzeba sprawdzić samochód - stacja diagnostyczna w zupełności wystarczy. Uważać na korozję nie tylko karoserii, ale też i silnika, co daje wycieki oleju, wycieki płynu chłodniczego, ale to wszystko można zrobić u mechanika za grosze ;)
~HEGMAN
Avant 1.8 20V 125KM 92kW
Do tej pory w żadnym z aut z tego modelu nie miałem większych wpadek. Największą wpadką na trasie do tej pory była awaria pompy paliwa. Czasem może przydarzyć się rozszczelnienie układu chłodzenia.Wtedy nie warto szukać używanej chłodnicy (nowa kosztuje ok 250 zł)