Lista ocen Audi A4 B6 (282) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 328 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cezar
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Najlepsa skrzynia do tego auta to 6 biegowy manual. Ma krótką 1, żeby pomagała w zimie ruszyć na śliskim. Działa troche jak reduktor w terenówkach. 6 bieg idalny na długich trasach obniża obroty, a co za tym idzie hałas i zużycie paliwa.
~greglus@o2.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Skrzynia o dobrze dobranych przełożeniach (6 bieg.),płynność prowadzenia drążka mogłaby być precyzyjniejsza i lżejsza, poprzednie stare audi 80 b4 tdi pod tym względem było lepsze. Ogólnie bardzo udana skrzynia biegów, wymagająca przyzwyczajenia i wprawy.
~jaca
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
od samego poczatku uzytkowania problemy z haczeniem 2 przelozenia-zima trzeba sie silowac z wlozeniem 2 biegu, w sporze sadowym Audi uznalo ta usterke jako wade fabryczna, ponadto kilkukrotnie wymieniano na gwarancji tzw. przesuwki ale z krotkotrwalym efektem
~phantom23
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Niestety ocena w tym przypadku jest spowodowana zapewne tym indywidualnym przypadkiem, ale jednak. Dwa razy naprawiana skrzynia potem wymieniona zostala na nową, ale do końca (34 tyś. km) z drugim biegiem były problemy. Przykra sprawa!
~P
S4 Sedan 4.2 V8 344KM 253kW
Baaardzo żadko zdaży się twarda zmiana na wyższy bieg, przy redukcji raczej prawie wogóle. Ale to dużo automatów tak ma, nie zawsze oznacza że nie polatamy. Ja tak już objeździłem ponad 20tys i jest bez zmian na gorsze.
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Skrzynia biegów również bez żadnych problemów. W audi uwielbiam to jak z drugiego na trzeci bieg gałka zmiany biegów praktycznie leci sama jakby wiedziała sama gdzie ma w danym momencie trafić. Mechanicznie - bezproblemowo.
~AsN
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Multitronic - wbrew obiegowym opinią bardzo wygodna, szybka i niezawodna skrzynia JEST TYLKO 1 WARUNEK - oryginalny przebieg i właściwy serwis.Uu mnie ponad 200 tys ORYGINALNEGO przebiegu, serwis w ASO i bez problemów.
~czarnny
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
masakra. nigdy nie wiedziałem czy coś się jej stanie i dojadę do celu. na szczęście dojechałem do celu i sprzedałem to auto. przy 100tys. wymiana komputera, przez cały okres użytkowania coś chrobotało w skrzyni.
~kamboa4
Sedan 1.8 T quattro 190KM 140kW
W moim aucie jest manual 6-stopniowy, jest dosc precyzyjny, ale trzeba sie do niego przyzwyczaic, czasem ruszajac ostro spod swiatel \"dwojke\" trzeba \"wbic\" dosc ostro. Nie wiem czy tylko w moim egzeplarzu czy kazde tak ma.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6
7,8
11,5
13,4
~Simon
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
ja chyba trafiłem felerny egzemplarz. Od zawsze skrzynia chodzi ciężko. Dwójka i trójka wchodzą z oporem bez względu czy to zima czy lato (oczywiście w zimie problem się nasila). Moi mechanicy mówią, żeby nie ruszać :)