Lista ocen Audi A6 C5 (342) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 496 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Jest cicho...Naprawde cicho. Czy jedzie sie 100km/h czy 140km/h nie ma zadnej roznicy. Porownojac do innych samochodow ktorymi jezdzilem to jest bardzo dobrze (przykladowo w nissanie maxima 3.0 v6 w srodku jest o wiele glosniej - bardziej slychac silnik i oplywajace powietrze, japonczycy zaoszczedzili na materialach) W audi silnika praktycznie w ogole nie slychac do 3,5 tys obrotow. Wyzej slychac ale tylko delikatny pomruk szesciu cylindrow.
~waciak
Sedan 2.4 Quattro 165KM 121kW
A tu się trochę zdziwiłem. O ile samochód sprawia wrażenie bardzo dobrze wyciszonego z przodu - silnik na wolnych obrotach praktycznie nie słyszalny, potem tylko aksamitne mruczenie v6, o tyle ma słabo wyciszone boki. Słychać wyraźnie co dzieje się na zewnątrz, najgłośniej w okolicy słupka. Staje obok mnie na skrzyżowaniu jakiś klekot, to aż łeb podskakuje ;p ale sumarycznie jest itak dużo lepiej niż w poprzednim aucie.
~Klodex
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Wyciszenie jest na wysokim poziomie. Jazda z prędkościami autostradowymi pozwala nam na rozmowy bez unoszenia głosu oraz na słuchanie muzyki bez konieczności nadmiernego zwiększania głośności radia. Materiały użyte do wyciszenia kabiny skutecznie izolują większość hałasów otoczenia pozwalając nam na podróż w bardzo komfortowych warunkach.
~Dexter125p
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Podobno \"Audi\"-z łaciny znaczy \"słuchaj\" tylko jak się nim jedzie to nic nie słychać prócz szumu opon, wiadomo w wersji z dieslem nie oszukujmy się słychać troszkę tego pracusia ale np. w benzynie miałem wcześniej 2.4 v6 żeby nie obrotomierze nie wiedziałbym że w ogóle pracuje silnik tak czy siak dla wszystkich wersji silnikowych 6+
~Garrett
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Wyciszenie wnętrza z pracującą pod maską V6 to nie lada wyzwanie, któremu (według mnie) udało sie sprostać inżynierom VAG. Choć w poczatkowej fazie pracy V6 jest po prostu zbyt głośna żeby skutecznie udało sie ją wyciszyć. Jednak, samochód został stworzony do długich tras i tam sprawdza sie najlepiej. To znaczy rozgrzany i na autostradzie.
~~Acik
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
Wyciszenie jak przystało na AUDI jest na dobrym poziomie.Jedynie szum toczących się opon jest dość wyraźnie słyszalny.Ale wydaje mi się iż jest to wina opon o roz.235/45 17 Natomiast motora nie słychać prawie wogóle.Jedynie podczas rozruchu (gdy jest zimny) oraz podczas mocnego dodania gazu.Jednak i te odgłosy są na bardzo niskim poziomie.
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenie jest chyba dobre a może nawet bardzo dobre ale głośna praca silnika daje o sobie znać, po prostu auto z takim silnikiem powinno być jeszcze lepiej wyciszone, jechałem kiedyś takim samym tylko benzyniakiem 2.6 i to była rewelacja a szczerze wątpię żeby Audi stosowało kilka typów wygłuszeń.
~Jerry
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Auto jest po prostu głośne wewnątrz, za co winę ponosi silnik. To nie Mercedes-Benz ani BMW, nie mówiąc o Lexusie. Szumy powietrza opływającego karoserie w normie i powyżej 130 km/h szum opon, powietrze zagłuszają silnik. Niestety, przy 120-140 km/h wiatr "gra" na lusterkach. Irytujące.
~arturrro
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Na poziome Volkswagena, niestety odstaje od konkurencji. Przy przyspieszaniu z pod świateł klekotania silnika wyraźnie słyszalne. Powyżej 140 szumi dookoła wiatr Żeby było jasne wygłuszenie nie jest jakieś fatalne, jednak po przesiadce do E320cdi albo 530d różnica na niekorzyść audi jest wyraźna.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomek
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Spodziewałem się lepszego wyciszenia po samochodzie tej klasy. Do 140 jest jako tako, później już robi się głośniej. Jest trochę lepiej niż w moim starym A4. Jeździłem Audi Q7 kumpla i wyciszenie tam jest o niebo lepsze niż w A6. Trochę się Audi nie postarało. Nowe kompakty mają lepsze wyciszenie.