Lista ocen BMW Seria 5 E60 (181) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 229 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arch.rafal.debowski
Touring 535 d 272KM 200kW
Wersja diesel jest lepiej wyciszona niż jej benzynowe siostry, a to z powodu konieczności wyciszenia jednostki napędowej. Karoseria touring pozwala na rozprzestrzenianie się po kabinie dźwięków z części bagażowej. Auto ma już swoje lata i pojawiają się pojedyncze stuki lub trzaski z plastików drzwi. Auto jest bardzo ciche podczas podróżowania z prędkością podróżną. Podczas przyspieszania znacząco słychać miły pomruk silnika- doskonale!
~ES6
Sedan 2.5 525i 218KM 160kW
W porównaniu z Mazdą 6 wyciszenie jest o niebo lepsze. Wiem, że bez fizycznego porównania jest to czasami trudne do zdefiniowania i oceny, ale ja akurat mogę to powiedzieć. Cisza podczas jazdy to komfort prowadzenia i dobre samopoczucie. Odizolowane się od otoczenia w samochodzie to chyba jeden z podstawowych parametrów klasy premium. Oczywiście są cichsze samochody, ale tutaj jest po prostu dobrze.
~Piotr
Touring 520d 163KM 120kW
Chyba największy plus. Mimo, że silnik to diesel z krwi i kości- klekoczący i tyrkający, to w kabinie panuje przyjemna cisza. Mimo 10 lat nic nie skrzypi, nie puka, Jestem zachwycony. W trasie przy jeździe w okolicach maksymalnych dozwolonych prędkości panuje błogostan. Potwornie słabe audio nie zagłuszy najdrobniejszego luzu w zawieszeniu (jeżeli kiedyś się pojawi).
~Krzysiek
Touring 530 d 218KM 160kW
Pomimo przyjemnego dźwięku silnika, na długich trasach hałas staje się męczący. To mój pierwszy diesel BMW i nie wiem czy nie ostatni. Wzorem zawsze będzie E39 z silnikiem benzynowym 6 cylindrowym. Znajomi na skrzyżowaniach patrzyli na mnie dziwnie czy mi nie zgasł silnik. W E61 już nie było tak miło. Warto zainwestować w dobre opony, bo niestety słychać też szumy od kół.
~Bartosz
Touring 530 d 231KM 170kW
Mi odpowiada. Jak wspomniałem wyżej, da się tym autem poruszać prędkościami rzędu 180-200km/h i w miarę swobodnie rozmawiać. Wyżej nie wiem, nie miałem potrzeby rozwijania większej prędkości. Dźwięk silnika moim zdaniem nie jest irytujący w kabinie, tak jak i układu wydechowego. Wręcz nie pogniewałbym się za o drobinę konkretniejsze doznania akustyczne.
~Przemek
Touring 520 d 177KM 130kW
Dobre wyciszenie doceniam przy szybkiej jeździe albo dynamicznym przyspieszaniu. Przy spokojnej jeździe jest tak jak w autach niższej klasy. Podczas przyspieszania Fiat Bravo jest kilka razy głośniejszy a przy stałej prędkości 100 km/h, na gładkiej drodze jest podobnie. Podstawowy system nagłośnienia mocno rozczarowuje, we Fiacie chyba brzmi lepiej.
~marv
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Silnik słychać w zasadzie tylko przy ruszaniu i zaraz po odpaleniu gdy jest zimny. W miarę nagrzewania i wzrostu prędkości przestaje być słyszalny. Aż trudno zauważyć że to diesel. W kabinie jest to jedynie drobny szelest. Nawet przy prędkości 160-180km/h. Słychać jedynie opór powietrza i szum opon, których nie da się wyeliminować z przyczyn oczywistych.
~Dawid
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Wyciszenie w BMW Serii 5 E60 to klasa sama w sobie. Wnętrze jest świetnie odizolowane od odgłosów z zewnątrz. Jest dobrze zarówno na postoju jak i podczas jazdy w trasie. Przy prędkościach autostradowych można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Silnika praktycznie nie słychać, jest tylko przyjemny pomruk.
~Marcin
Sedan 2.5 525d 177KM 130kW
Silnik jest wyciszony rewelacyjnie. W trasie praktycznie go nie słychać. Poza tym 6 cylindrów chodzi tak gładko, że ciężko czasem stwierdzić, że to diesel. Znajomi często pytali, czy to czasem nie benzyna :) Gorsze wyciszenie jeśli chodzi o hałas powietrza przy większych prędkościach. Powyżej 160 km/h robi się dość głośno.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E60
8,9
14,8
12,4
~Sławek
Touring 525 d 177KM 130kW
benzyna 2.8 I w X3 jest cichsza ...ale e 61 2.5 d to po prostu disel ...w porównaniu do innych aut typu Skoda Octavia nowa (głośna ) , Superb disel (głośny ) VW Passat disel głośny - BMW e 61 jest po prostu bardziej komfortowe ale nie liczcie na to że usłyszycie przy prędkości 160 lecącą muchę.