Lista ocen Chevrolet Captiva I (42) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mansoft
SUV 2.0D 150KM 110kW
potrzebuje troszkę czasu zanim zimą ciepłym dmuchać będzie - ale przez ten czas jest co odśmieżać jako że bryła wielka ;-) latem klima wymiata i daje rady nawet w 3 rzędzie siedzeń. ogólnie problem z przydkim zapachem miałem i podczas rocznego użytkowania 2x odgrzybiana była - teraz samochód w firmie został i po zimie zaś się odgrzybianie klimy zapowiada - nie wiem czy to wina tanich filtrów czy kiepskiej naprawy ale ogólnie za to daję 3
~Mazi
SUV 2.0D 150KM 110kW
Klimatyzacja automatyczna (szkoda ze nie dwustrefowa) spisuje się bardzo, w warunkach zimowych system nagrzewania jest super nagrzewnice już po 20 sek od zapalenia silnika wypełniają wnętrze auta przyjemnym ciepełkiem. Ogrzewanie przedniej, tylnej szyby i lusterek jest również bardzo pomocne.
~Robert
SUV 2.0D 150KM 110kW
Samochód jest rewelacyjny pod wzgledem wentylacji, nie parują szyby, szybko nagrzewa sie, choc słabo z nawiewem na nogi, nawet zimą, nie nastawiam wiecej jak na 24 stopnie, cho maks jest 32. Klima śmierdzi, mimo czyszczenia, przez 60 sek od włączenia.
~conti3@gazeta.pl
SUV 2.0D 150KM 110kW
Klima działa OK., rosa z szyb schodzi dość szybko. Świetne grzanie elektryczne po starcie. Jest ALE - szyby parują mi na zewnątrz samochodu i w wilgotne dni muszę używać wycieraczek. Jest gdzieś jakiś błąd z obiegiem tego powietrza, ale serwis bezradny.
~Paweł po 40 - tce
SUV 2.0D 150KM 110kW
Raczej szybko się nagrzewa chociaż na tylnych siedzeniach bywa różnie . Szyby nie parują w lato daje chłodzik ale ostatnio coś szwankuje regulacja klimy pewnie jakaś elektronika zawodzi bo jest zimno albo gorąco .
~Rysio
SUV 3.2L 230KM 169kW
Nie wiem jak to ocenic bo robi to co ma czyli dziala :) Zima grzeje latem chlodzi, nawet ma jakis tam czujnik spalin czy cos. Minusem moze byc dla kogos ze nie jest 2 strefowa ale mi to nie przeszkadza
~nri@wp.pl
SUV 2.0D 150KM 110kW
ogrzewanie na zimnym silniku działa lub nie nie wiem. Jak działa to ciężko nazwać to ogrzewanie. Po za tym reszta jak najbardziej dmucha i wieje. Ogrzewanie przedniej szyby jest naprawde dobre.
~Przemek
SUV 2.0D 150KM 110kW
Odkąd przesiadłem się do SUVów to widzę, że te rzeczy są nieporównywalne z osobówkami. Moje auto z 1996 posiadało bardziej przewidywalny system wentylacji.
~biuro@tonbit.com.pl
SUV 2.0D 150KM 110kW
Trochę mało precyzyjny nawiew ciepłego powietrza. Ma się wrażenie, że leci za gorące albo za zimne. Trudno dobrać temperaturę optymalną.

Chevrolet Captiva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sławek
SUV 2.0D 127KM 93kW
No klimatronik kiepsko reaguje na zmianę temperatury, albo gorąco albo za zimno. Szybko się nagrzewa nawet w zimę.