Lista ocen Chevrolet Cruze (113) - Silnik

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gumo87
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Jest to mój pierwszy nowy samochód także jeśli chodzi silnik jestem bardzo zadowolony(porównanie do poprzedniego) 113 KM nie czyni z niego moze demona szybkości ale do sprawnego poruszania się w zupełności mi wystarcza.
~Marcin
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
140 KM jest wystarczające przy niedużym obciążeniu, aczkolwiek przy pełnym załadunku trochę brakuje mocy. Kultura pracy na przeciętnym poziomie. Plus za łańcuszek rozrządu oraz łatwość montażu instalacji LPG.
~Janusz
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Wszystko bez zarzutu. Ma dobry moment obrotowy łapie przy ok 1800 wiec prowadzi sie fajnie. Jednak ostatnio kiedy jechałem za dieslem cruzem o podobnje mocy to pod górę na autostradzie był słabszy
~Koko
Hatchback 5d 1.7D 130KM 96kW
Bardzo duza zaleta tego auta...mialem opory bo w astrze IV byl bardzo przecietny, jednak tutaj zupelnie inna bajka...cichy, bardzo ochocze wkreca sie na obroty i dynamiczny...a jestem bardzo wybredny
~Andrzej
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Świetne przyspieszenie i elastyczność. Do tego cichy. Przy niskich obrotach jest jednak krótka, lecz zauważalna turbo dziura. Wiele kompaktów nie ma w ogóle w ofercie silników o porównywalnych osiągach.
~Darek
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Jak na razie daje radę. Silnik nie jest głośny, zbiera się całkiem przyzwoicie jednak demonem szybkości nie jest :) myślę, że sprawi sporo frajdy zwykłemu użytkownikowi.
~Jaronek
Sedan 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Z silnikiem absolutnie nie miałem żadnych problemów, regularna wymiana olejów i filtrów (plus pewnie rozrząd) i mam nadzieję że, kolejne 100 tys., też będą bezawaryjne.
~LubieSzpinak
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Silnik to element samochodu, który najbardziej przekonał mnie do Cruzea. 360Nm, 8.5s do setki i do tego świetna kultura pracy. Konkurencja w segmencie może pozazdrościć.
~DrMASH
Hatchback 5d 1.7D 130KM 96kW
Jest to ten sam silnik co w najnowszym Oplu Astra. Może mało kulturalny typ jak jest zimny, ale przy spokojnej jeździe (zgodnej z przepisami) pali wg danych fabrycznych.
~JJ23
Hatchback 5d 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Głośny, nieeleastyczny, nie czuć mocy, pochłania ilości ogromne ilości paliwa bez względu na styl jazdy i rodzaj trasy. Spalanie podobne do 310 konnego BMW 535i :-(