Lista ocen Chevrolet Cruze (113) - Silnik

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Silnik 1.8 od opla sprawuje się bardzo dobrze, osiągi, kultura pracy i elastyczność na bardzo przyzwoitym poziomie, jedynie spalanie mogło by być mniejsze, jednak porównując np z skodą octavią 1.6 która pali tyle samo co cruze 1.8 nie jest źle. Podobać się może basowy odgłos silnika!
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Wcześniej miałem Vectrę C i 101 KM pod maską. Szybciej przyspieszało niż mój Cruz, który ma 141 KM. Na wolnych obrotach słychać odgłos syczenia podobny do pracy pompy - jest denerwujący.Poza tym wszystko ok. Silnik cicho pracuje i jest mocny, nie taki jak w Vectrze C ale wart uwagi.
~Leszek - ZS KRK
Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Dynamika 124 KM może nie jest na wyścigi, ale do miasta i na krótkie podmiejskie trasy w zupełności wystarcza. Nieco gorzej autostrady - tu już auto bez 6 biegu i to czuć (przy 110 km/h jest dobrze, a potem może nieco męczyć - poziom hałasu i obroty silnika).
~Warszawiak
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Silnik z upływem kilometrów zyskuje znacznie na dynamice. Przejechałem już 24000km i osiągi są odczuwalnie lepsze wówczas gdy na liczniku było około 3000km. Charakterystyka silnika jak dla typowej \"16V\" im wyżej na obrotomierzu tym lepiej przyspiesza.
~ss
Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
REWELACYJNE AUTO ZA NIEWIELKIE PIENIADZE. JAK KTOS MIAL PSEUDO SUPER NIEZAWODNEGO PASSATA 7 LETNIEGO Z NIBY PRZEBIEGIEM 180TYS- A REALNIE 500 TYS W KTÓRYM PRZEZ PÓŁ ROKU NAPRAW BYŁO NA 20 000 ZŁ- TO DO TAKIEGO CRUZA MOŻE SIE MODLIĆ!!!!
~Marek
Sedan 2.0 VCDI 16V 125KM 92kW
Bardzo dynamiczny ale tez elastyczny silnik na 3 biegu daje rade od 50 km do 110km/h. Nie dawał po sobie znac ze się meczy, dobrze dobrane biegi powodują ze obroty są w granicy 1800/3500 przy max prędkosci na danym biegu
~Michał
Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
silnik w tym modelu nie jest "królem szos" ale kupując ten samochód miałem tego świadomość 124KM w samochodzie o masie prawie 1400kg to nie jakiś kosmos, w mieście porusza się spranie natomiast na trasie radzi sobie dobrze.
~Sbartu
Hatchback 5d 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
silnik 1.8 jest wystarczajacy dla przecietnego kierowcy, w polaczeniu z lpg tworzy udany duet, nie pogarsza osiagow a oszczednosci sa widoczne. jesli ktos szuka dynamiki i nie bedzie nim jezdzil wylacznie po miescie proponuje diesle
~Leszek 1973
Sedan 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Bardzo udany samochód jak na swoją cenę.Troszkę czuć turbo dziurę ale idzie się przyzwyczaić, na początku troszeczkę klekocze ale później już jak w benzynie dość cicho.Bardzo dobra kultura pracy,elastyczność i przyśpieszenie.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Cruze
7,3
9,8
10,7
10,3
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
W porównaniu do 1,6 Lanosa to Bajka. Zamontowałem już LPG, odczuwalnie gorzej się zbiera na LPG. Pojadę na regulację może coś poradzą. Ostatnio wracałem z Gdańska udało mi się rozpędzić do fabrycznych 200 Km/h.