Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I (64) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tatus
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Gdyby tak nie walil na dziurach byloby doskonale, jest odpowiednio sprezysty nadwozie na zakretach naprawde sie nie przechyla, prowadzi sie pewnie, dobrze tlumi garby, nie meczy kregoslupa i żołądka, nie pływa jak okret jak poniektore citroeny hydro - mam rodzine z wrazliwymi zalądkami i na naszych drogach jezdza w trase bez aviomarinu, jedyny mankament to te walenia zawieszenia jak wpadnie w dziure, gdy jechalem pierwszy raz to myslalem ze...
~konchi@o2.pl
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Bardzo przyjemny. Nie nastraja do rajdowej jazdy bo jest komfortowy, ale po dłuższym oswojeniu się z autem okazuje się że auto jest niezwykle pewne w prowadzeniu - w kilku sytuacjach miałem oczy duże ze strachu myśląc że \"tym razem się już nie uda\", a cytryna bez protestu wykonywała karkołomne manewry ratując mnie przed dzwonem. Dobrze zestrojone systemy eletroniczne - w zimie nawet na lodzie autko idzie jak po sznurku, ale kontrolki esp...
~Virtual
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Hmmm..., to zależy od punktu widzenia. Samochód jest absolutnie komfortowy. Ale coś za coś. Zwolennicy dynamicznej jazdy po gorszych drogach niech poszukają czegoś innego. Zawieszenie \"nie lubi\" polskich dróg i zdecydowanie nie dla nich było projektowane. Mimo tego jest stabilny (ESP) i bezpieczny. Co 30 tys. wymieniam jakieś coś w zawieszeniu co stuka. Nie kosztuje, na szczęście, wiele, ale jak mówi mechanik: albo komfort albo...
~Peter
Grand Picasso 1.6 THP 156KM 115kW
Na równej drodze - super komfort, cisza. Dziur bardzo nie lubi dając o tym znać konkretnymi wstrząsami . Nie buja się na zakrętach jak typowy francuz, jednak przede wszystkim to samochód do spokojnej jazdy z rodziną i pełnym bagażnikiem - ma sporą ładowność 700 kg, pneumatyczne zawieszenie z tyłu przy dużym obciążeniu powoduje, że samochód nie siada, dzięki temu lepiej się prowadzi.
~tomik0
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
precyzyjny , ale wadą jest to już czytałem u paru innych użytkowników : w okolicy 1120km/h zaczyna trząś kierownicą ( pomaga bardzo perfekcyjne wyważenie - mimo że mam opony już z felgami i zimę i lato - oraz zamiana felg fabrycznych na nowe alu albo stalowe ale lepszej jakości ) Myślałem że tak jest tylko u mnie ale na tym forum czytałem podobne opinie .
~marek@internationalpress.com
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
W miescie - jest dobrze, ale mogloby byc lepiej. Uklad kierowniczy precyzyjny. Samochod troche kolysze na wybojach (mam pneumatyczne tylne zawieszenie), czasem przy szybszym wchodzeniu w zakret mam wrazenie, ze samochod chce z niego wyskoczyc :) Na trasie - po prostu bajka, auto plynie, nawet po dluuugiej trasie czlowiek wysiada wypoczety :)
~pommail
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Auto prowadzi się doskonale, jedyne co dla mnie osobiście jest nieco irytujące to głośno pracujące na nierównościach przednie zawieszenie. Ale z tego co wiem to ten typ już tak ma. Z tyłu zawieszenie na poduszkach (z możliwością regulacji do załadunku), więc auto w trasie płynie po drodze.
~Lembi
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jak na auto tej klasy i o tym przeznaczeniu. Używam go zgodnie z założeniem tej klasy samochodów wożąc 5-osobową rodzinę, również na długie trasy. Do tych celów - ideał. Wydognie i komfortowo zestrojone zawieszenie. Tym autem nie da się poszaleć, a o bezpieczeństwo dba dodatkowo seryjny system ESP.
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Mało precyzyjny. Zawieszenie mam standardowe i czuć nierówności. W celu mniejszych pochyłów na boki, kupiłem i założyłem opony niskoprofilowe przez co czuć mocniej dziury i nierówności terenu (cóż coś, za coś- lepiej auto wygląda i jest pewniejsze w zakrętach).
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I
7,4
10,5
10,7
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
od początku kierownica drży przy przyspieszaniu i w okolicach 120-130km/h, nie pomaga wyważanie, zmiana opon, felg itp... Tylne zawieszenie na poduszkach pneumatycznych - padły po 60 000km - słabej jakości guma sparciała pod wpływem warunków atmosferycznych i soli