Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 (19) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Virtual
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Hmmm..., to zależy od punktu widzenia. Samochód jest absolutnie komfortowy. Ale coś za coś. Zwolennicy dynamicznej jazdy po gorszych drogach niech poszukają czegoś innego. Zawieszenie \"nie lubi\" polskich dróg i zdecydowanie nie dla nich było projektowane. Mimo tego jest stabilny (ESP) i bezpieczny. Co 30 tys. wymieniam jakieś coś w zawieszeniu co stuka. Nie kosztuje, na szczęście, wiele, ale jak mówi mechanik: albo komfort albo...
~Lembi
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jak na auto tej klasy i o tym przeznaczeniu. Używam go zgodnie z założeniem tej klasy samochodów wożąc 5-osobową rodzinę, również na długie trasy. Do tych celów - ideał. Wydognie i komfortowo zestrojone zawieszenie. Tym autem nie da się poszaleć, a o bezpieczeństwo dba dodatkowo seryjny system ESP.
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Mało precyzyjny. Zawieszenie mam standardowe i czuć nierówności. W celu mniejszych pochyłów na boki, kupiłem i założyłem opony niskoprofilowe przez co czuć mocniej dziury i nierówności terenu (cóż coś, za coś- lepiej auto wygląda i jest pewniejsze w zakrętach).
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
od początku kierownica drży przy przyspieszaniu i w okolicach 120-130km/h, nie pomaga wyważanie, zmiana opon, felg itp... Tylne zawieszenie na poduszkach pneumatycznych - padły po 60 000km - słabej jakości guma sparciała pod wpływem warunków atmosferycznych i soli
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Zawieszenie i tłumienie nierówności jak na tak duże auto jest OK, choć lepsze byłoby zawieszenie wielowahaczowe z tyłu, zamiast belki skrętnej. Bardzo mały promień zawracania jak na tak duże auto! Mniejszy do wielu kompaktów!
~natalaiewa@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jak już pisałem nie jest to wyścigowy samochód i nie polecam szybkiej jazdy po wybojach bo traci przyczepność i stabilność gdzie mając zafire sport opcjie trzymała się drogi jak przyklejona.
~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
To jest Citroen. Nic dodać nic ująć. Perfekcyjne zawieszenie, układ kierowniczy, może niezbyt sportowy, ale w żwawszej jeździe sobie dobrze radzi.
~jerzy
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jest dość miękki, jak to francuski samochód, ale nie jest to typowa kanapa ale na szczęście na zakrętach nie ociera się lusterkami o krawężniki.
~wawrze
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Zawieszenie pneumatyczne - absolutnie genialne! Nigdy nie jeździłem niczym innym z tak komfortowym zawieszeniem.
~styx
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
dobrze trzyma się drogi. ze względu na wielkość dość podatny na boczny wiatr, choć korekcja toru szybka i bezproblemowa.