Lista ocen Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Trochę się przechyla na boki, ale dopóki zachowuje się zdrowy rozsądek, to jest bezpiecznie. Do autostradowych prędkości jednak zdecydowanie się nie nadaje, chyba że chcemy być jak Kubica i zakończyć nasz popisowy rajd na barierce przez najmniejszy podmuch wiatru. Belka tylna z tyłu sprawia, że jest dość sztywny i nieco trzęsie na nierównościach, zwłaszcza na wąskich oponach, przód zaś resoruje względnie miękko, więc prowadzenie jest dość...
~VOYTEC
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Miałem wiele aut i mogę powiedzieć że te małe francuskie pojazdy wyśmiewane przez wielu, doskonale prowadzą się na nierównościach dzięki niezależnemu tylnemu zawieszeniu (wleczone wahacze), łatwo nimi wjechać na krawężniki, są dzielne w ciężkim terenie.Jeżdzę tym autem w pracy, zrobiłem nim ok. 140 tys. km. Czuję to auto. Auta ze sztywnymi belkami nawet gdyby miały na masce 4 kółka niech się schowają. Beznadziejna jakość przedniego zawieszenia...
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Zawieszenie przednie jest tradycyjne i zużywają się takie pierdółki jak sworznie, końcówki drążków itd. Normalna rzecz na polskich drogach, przy czym ceny części nie są wysokie. Z kolei tylne zawieszenie to belka na drążkach. Dobra rzecz ale droga w naprawach. Regeneracja i robocizna to koszt około 1000 zł ale są alternatywy. Można kupić dobre belki z demontażu i samemu założyć. Wtedy koszta nie są wysokie.
~Wojtek Gruby
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
autko prowadzi sie rewelacyjnie :D !! krótki rozstaw osi i precyzyjny ukłąd kierowniczy robią swoje :) tylna belka jest zdecydowanie za miękka :( bo wsiada na tył 2 osoby i siedzi na odbojach a belka jest w tej chwili podniesiona do góry. można zastosować twardsze amortyzatory wtedy było by idealnie.
~Tomek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
SUPER BARDZO WYGODNE! Jedynie należy zwracać uwagę na stan tylnej belki. W razie konieczności naprawy belki to polecam zakład w Pile(www.peugeot-citroen.com). Jak naprawiali mi w serwisie to używali wielkiego młota oraz jako podkładkę wstawiono nakrętkę od podkładu kolejowego!!!!
~MantissPL
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Zawieszenie doskonałe, ale precyzja układu kierowniczego jest dość umowna i nie dość precyzyjna, w mieście nie ma znaczenia, ale latanie po zakrętach bez poznania układu odradzam, później polecam.
~Piotr
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
dobrze wybiera nierówności jedyną usterką jaką miałem od nowości to wymiana łączników stabilizatora przebieg 160 tyś mam go od nowości. zmieniałem też łożyska w belce skrętnej.
~Piotrr28
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Duży prześwit, niezwykle trwałe zawieszenie - od nowości wymieniłem jedynie sforznie wahaczy. 110000 km na polskich drogach praktycznie bez awarii zawieszenia to wyjatek.
~Wojtek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Saxo ma dosc twarde zawieszenie i nie jest ono ciche zwłaszcza na naszych dziurawych drogach.Na Równym asfalcie jest już znacznie lepiej.

Usterki Citroen Saxo

Citroen Saxo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~keagan@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
nie daje odczuć, że to tylko małe Saxo. doskonale sprawdza się na długich trasach (choć przydałyby sie twardsze siedzenia) pewny i neutralny na zakrętach