Lista ocen Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 (83) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gajer@epf.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Średnie które podałem dotyczą spalania gazu. Jeśli chodzi o benzynę to są to oczywiście mniejsze wartości od tych które podałem. Jeśli chodzi o części zamienne i naprawy to pod tym względem jest to jeden (obok Polonezów) z najtańszych samochodów do utrzymania - wszystkie części zamienne do Espero to części Oplowskie, a te z kolei są bardzo tanie. Pamiętajcie tylko aby broń boże nieoddawać samochodów do autoryzowanych stacji Daewoo - ściągną z...
~psgraf@op.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Od 3 dni na LPG (16.06.2006) Zatankowałem butle do pełna (weszło 41,5 l gazu). Zrobiłem już równo 400km (non stop gaz) i jeszcze rezerwa nie świeci (nie wiem na ile jest ustawiona), jeździłem trybem mieszanym, ale nie oszczędzałem (nikt mnie w trasie nie wyprzedził, poza jednym ścigaczem ;-) ) Ale chyba mam gaz przykręcony bo pod górke słabe auto jest, ale w zamian za tani koszt eksploatacji jest to do wybacznia. Także ogólnie chyba będzie...
~slawekk
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Mi przy mojej ciężkiej nodze pali prawie cały czas 9l/100km pb95 w jeździe po mieście (Warszawa) (co mnie najbardziej dziwi to bez względu na temperaturę na zewnatrz zawsze pali tyle samo). Jadąc ostatnio spokojniej na trasie, tzn 120-140km/h , kilka razy tylko do 160km/h, oczywiście z redukcjami biegów i wyprzedzaniem (częstym) spalił mi 7,8l / 100km. Częsci i naprawy b.tanie w porónaniu do innych samochodów.
~maxim03@buziaczek.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
zuzycie paliwa jakie najmniej osiagnelem w trasie do 100km/h wyszlo ok 7l.,przy predkosciach do 140,w granicach 8-8,6l..jak jechalem do Czestochowy z Warszawy trasą, predkoscia przewaznie 180-190km/h to wyszlo 15l :)niepolecam tak jezdzic,bo sie poprostu nieoplaca,ja tak musialem jechac bo sie spieszylem.Ceny napraw wrecz smieszne,Ja serwisuje tylko w ASO bo jest tam bardzo tanio.Ta rubryka to dobry plusik..
~KULa
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
na lpg idealnie na benzynie trasa ok ale miasto porażka. Dlatego parownik jest ustawiony na 10 stopni ze szkodą dla silnika ale jest taniej. inst. gazowa II gen. Spalanie podaję w lpg na Ukrainie jeżeli chodzi o trasę okazuje się ,że za wschodnią granicą jest dużo bardziej kaloryczny gas jak w Polsce.
~grzegorz_rutkowski@wp.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Po przejściu na gaz autem jeździ się tanio (9 - 10 l gazy w trasie), Ceny przeglądów... Nie robę przeglądów bo te które robiłem gdy był na gwarancji to były tylko tak naprawdę opłatą za stępel w książce gwarancyjnej. Gdy coś się psuje to jadę i wymieniam. Psuje się mało a części są tanie.
~PaX
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Nie da się ukryć że lubi paliwo. Gazu ok. 10,5 w mieście i ok. 9 w trasie (średnia przelotowa ok. 120 ;-) ). Ceny części przeciętne. Odradzam zakupy od Daewoo, narzuty sakramenckie. Te same części oryginalne można dużo taniej kupić u prywaciarzy. Dużo zamienników, także oplowskich.
~Dominik Żmijewski
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Mam Espero z gazem. Spalanie prezentuje się następująco: w cyklu miejskim (jeżdżę po Poznaniu- zakorkowane miasto) pali około 12,5l/100 km. Na trasie można zejść poniżej 9 l/100 km. Zwykle trasa Poznań - Tczew (270km) zamyka się w 24L gazu.
~ESperalda
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
LPG w espero się ma to diesela się nie chce ale warunek ktoś kto zakłada musi mieć procek na karku.:))))))Spalanie podaję w gazie bo benzyna jest za droga:) czyli 100 km od 16 do 24 zł przy cenie 2.07 zł/ litr.

Usterki Daewoo Espero

Daewoo Espero – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~djeremi
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Za te wszystkie udogodnienia trzeba płacić. Niestety auto pali dużo Gazu w mieście nawet przy lekkiej nodze, w trasie nieco mniej ale też potrafi przypomnieć, że jest duży i potrzebuje więcej...