Lista ocen Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 (81) - Silnik

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gajer@epf.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Silniki w Espero to ich największy atut ponieważ są one "nie do zajeżdżenia". Sam osobiście mam Espero które po kupnie w salonie w 1996 odrazu "zagazowałem" i do dnia dzisiejszego przejechałem nim 270tys. km. bez ani jednej naprawy!!! Jedyne co w nim robiłem to wymieniałem regularnie olej raz na rok. Znam wielu taksówkarzy którzy mają nabite na Espero ponad 350tys. i też nigdy z silnikiem nic nie robili poza wymianą oleju. Espero występują w...
~slawekk
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Silnik zaadoptowany z opla vectry B z oprogramowaniem koreańskim. Spisuje się b.dobrze pod warunkiem że jest to nie mniej niz 1,8 , silniki 1,5 są do tego samochodu troche za słabe. Z silnikiem 1,8 jadąc na piątce na trasie za ciężarówka 80km/h ,żeby energicznie wyprzedzic wystarczy wcisnać mocniej pedał gazu;) Za pierwszym razem byłem bardzo zdziwiony bo nie spodziewałem sie że będzie potrafił tak przyspieszyc!! (porównanie mam nie do...
~jolt
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
pomimo równego ciśnienia w cylindrach, dziesięcikrotnych wizytach u różnych "lekarzy" telepie nim na wolnych obrotach, raz więcej, raz mniej, czasami (rzadko) wcale. Podobno taka jes uroda silników daewoo. Wkurza ale można się przyzwyczaić. Ale ponad 170 tys. przebiegu i olej od zmiany do zmiany bez dolewek (Mobil 1 od początku , co 15 tys. )
~ESperalda
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Silnik pochodny od Opla - ma wielopunktowy wtrysk MPI i przez to jest bardziej elastyczny i ma o 5 KM więcej .(95KM ) i 145 Nm /2800 obr. na minutę. Czyli jest B .dobrze. W 5 osób na pokładzie jedzie do przodu ale do wyprzedzania lepiej zredukować to nie diesel:)Kultura pracy zadowalająca.
~j23.jarek@vp.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
nisko połozony moment obrotowy pozwala na spokojną jazdę, dobre przyspieszenia, cichy, szczególnie na gazie,po przejechaniu 150tyś km. na gazie nie ma progów na gładzi cyl./ wymiana uszczelki pod głowicą/.Silnik bezkolizyjny!!! Najlepszy " element" samochodu!!!!
~Fatal Error
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Silnik zachowuje sie jak typowy Opel, ma spory zapas mocy, nie jest wysrubowany. Powyzej 4000 nabiera powera ;) Jak ktos chce poszaleć 1,2,3 i po wszystkim, pozostaja tylko lusterka wsteczne :)
~Tomek
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
bardzo trwały, bez LPG niesamowicie elastyczny, po wyjęciu kata prawie 130 kucyków i 195NM momentu obrotowego i mam na to papier z hamowni. Niestety LPG ukradło prawie 30 koników.........
~TomekM
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Seryjne 1.8Cd.....a sprint 0-100km/h zajmuje mu 9 sekund..... Kulura pracy może nie wzorowa, ale wysoka.... elastyczność...- max moment obrotowy położony przy 2800 obr/min - to mówi samo za siebie
~djeremi
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Dosyć zwinna jednostka,bardzo elastyczny na dwóch pierwszych biegach,na gazie chodzi dosyć równo. Na świetnej benzynie (powyżej 98 Oktan) zamienia się w \"potwora\".
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW
10,4
~stiffo
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
W zakresie do 3500 rpm (normalna jazda) bardzo cicho, przy jezdzie bardzo dynamicznej powyzej 5000 dosc glosny. Powyzej 3500 rpm dosc elastyczny, powyzej 5000 rakieta ;)