Lista ocen Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 (77) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gajer@epf.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Skrzynia biegów w Espero to koszmar - szczególnie w okresie zimowym wrzucenie jedynki lub dwójki jest STRASZNIE uciążliwe. Osobiście w swoim Espero wymieniałem już cały mechanizm zmiany biegów - mimo wszystko przynisło to mizerny efekt i czasami jak rusza się ze świateł, ciężko jest wrzucić jedynkę.
~TomekM
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Sama skrzynia - jest znakomita, wytrzymuje wysokie przeciążenia , jest głupoto odporna, i bardzo trwała......niestety mechanizm wybierania biegów.....to tragedia.... Niby przy normalnej jeździe chodzi przecyzyjnie.....jednak nie sprawdza się do wyścigów
~Nortonn
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
To chyba najsłabszy punkt tego auta. Od momentu zakupu występował problem, po wymianie sprzęgła było nieco lepiej. Bardzo często przy redukcji biegu do 2 towarzyszył zgrzyt. Mechanicy twierdzili, że jest ok.
~maciek2001.10małpao2.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
skrzynia jest precyzyjna ale brakuje 6 biegu ale skrzynia orginalna szybko zmienia biegi ale niewiem jak to zrobił poprzedni właściciel stego co wiem smarował ją ale ja w to niewierze
~Pomorze
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Przełożenia spoko ze świateł startuje szybko a na autostradzie sunie przy małych obrotach 130 km/ godz - 3300 obr na minutę. Dzieki temu w środku jest cicho .
~ESperalda
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Skrzynię oceniam na 4 bo co prawda podoba mi się przełożenie ale lubi drążek oddawać jakieś dziwne hałasy i drży przy przyśpieszaniu na 3 biegu.
~Fatal Error
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Bardzo elastyczna, nie ma problemu z rozpedzeniem sie bez zmiany biegu, 3 to optymalny bieg po miescie , nie ma potrzeby zmiany od 20 do 80km/h
~Greg
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Długi skok i bardzo nieprecyzyjna. Trzeba się namachać i zawsze uważać co się robi. Szybko się zużywa mechanizm zmiany biegów i potem ciężko wchodzą 1 i 2.
~kcmarion
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Dla moich potrzeb super. Trzeci bieg spokojnie pracuje od prędkości obrotowej 1,5 tyś obrotów, wię często nie ma potrzeby wrzucać dwójki przy skręcaniu.
~KULa
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Skrzynia 4 + przez 63000 km nic tylko wymiana oleju. Przełożenia ok na 5 biegu jest cicho w trasie nawet przy 140 km/h.