Lista ocen Fiat Stilo Hatchback (489) - Silnik

Na liście zabraknie 388 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~buli
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Psiadam fiata stilo 19.jtd 115 km Dynamic (3 drzw)z2002 r.przebieg 70 tyś.Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że auto to sprawdziło się lepiej niż się tegospodziewałem Spalanie na trasie Rz-ów Kołobrzeg z klimą to 5,3l rewelacja.Od zakup nie miałem żadnej awarii, raz oczywiście zapaliła ię lampka od poduszki pasażera .POLECAM.
~Micky19
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
silnik jest dośc cichy (porównuj do citroena dielsa w trucku) trzesie sie dosyć mocno, ale gdy sie jedzie jest już dobrze, a zwłaszcza gdy na np 2 biegu od 1k obrotów wcisniemy gaz do dechy i tak przy 1750 obr jest juz prawdziwy ciag ze az dogniata w siedzenia. super sprawa.....jego elastycznośc tez jest swietna
~Tomek Sosnowiec
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Można wiele mowić, ze słabo ciągnie na niskich biegach itp, ale przecież to silnik 1,4 nie wymagajmy cudów. Jest naprawdę przyzwoicie i gwarantowane 180 km/h osiągniemy bez problemu. Spokojnie można jechać 160 nie męcząc autka. zdecydowanie lepiej niż Astra II z takim silnikiem nie mówiąc o Focusie. Elastyczny na 4 i 5 biegu.
~Justyna
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Bierze dużo oleju. U znajomego nawet kapitalka mało co dała. Mozna nazwać go hybrydą, bo ciągle się leje i paliwo i olej. W moim przypadku co tydzień lub półtora z połowy miarki oleju schodziło do minimum. Raz prawie zatarłam silnik. Plus taki, że silnikiem nie szarpie w Stilo i cicho chodzi.
~ACextreme
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik pracuje bardzo cicho i płynnie. Silnik jest dość elastyczny - można uzyskać niskie spalanie przy spokojnej, lecz nawet szybkiej jeździe. Można też uzyskać niezłe osiągi kręcąc silnik na obroty lecz bez żyłowania - wyprzedzanie na 4 biegu pod górę do 120km/h odbywa się płynnie, cicho i szybko.
~YAMAKASI
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Przy tej pojemnosci silnika trudno sie do czegos przyczepic, zwlaszcza ze samochod posiada swietna sportowa wersje skrzyni seelspeed (wersja ABARTH) ktora dostosuje sie do naszego stulu jazdy. Przy spokojnej jezdzie absolutna cisza. Przy awangardowej jezdzie sluchac radosne warczenie spod maski.
~janosik ale z pomorza
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
silnik 1.2 jest trochę za słaby do auta które waży ponad 1,1 tony, ale do miasta jest dobre i wystarczy każdemu kto normalnie jeżdzi. jest cichy do 120 km , powyżej robi się głośny - 16 zaworów robią swoje. elastyczność jest słaba do 3,5 tys obr, powyżej zaczyna reagować. ten motor lubi 4 tys obr
~jeen
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
dosyć głośny ale najmocniejszy punkt samochodu, dynamiczny, mimo przebiegu wciąż chodził tak jak go kupiłem, bardzo oszczędny, w trasie (70-90 km/h) można było zejsć do 5l/100, w mieście przy Krakowskich korkach 7-7,5 l/100. Była tylko wymiana uszczelki pod zaworami (normalka)
~Nacięty_na_diesla
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Zależy od egzemplarza - mój trochę mniej szczęśliwy ale jeździ i w trasie póki co nie zawiódł :). Dobra dynamika okupiona jest wyższym spalaniem. Minimalne spalanie w trasie na 200km przy średniej 70km to 4,4l. Spalanie w cyklu mieszanym 5,5-6,0l. Spalanie w mieście 8-10l.
~Poznaniak
Hatchback 1.9 JTD 80KM 59kW
80 konny motor ale odejście ma bardzo dobre. Każdy znajomy posiadający porównywalne auta z podobnymi silnikami jest pozytywnie zaskoczony. Przy wyprzedzaniu obowiązkowa redukcja do czwórki. Ogólnie na kulturę pracy nie można narzekać. Elastyczność to mocna 4. Oleju mi nie bierze.
Fiat Stilo Hatchback