Lista ocen Fiat Stilo Hatchback (489) - Silnik

Na liście zabraknie 388 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DenyZ
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Przez cały okres eksploatowania nie robiłem nic jeśli chodzi o silnik(tylko po zakupie rozrząd-normalna sprawa). 1.2 jest bardzo oszczędny(100 km/h=5-5,5l/100),dynamika nie powala ale to ze względu na dość ciężką karoserię. Co do samego silnika,jest to trwała konstrukcja, jedynie co to lubi trochę oleju (jakieś 0,2 na 1000 km) ale to ze względu na 16v.
~krzysiekk92
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
juz delikatnie powyżej 2000 obr/min wie, że żyje i jest bardzo żwawy, dobre osiągi przy niewielkim jak na tą pojemność zużyciu paliwa. Polecam motor 1,8 dla tych którzy chcą kupić Stilo. 1,6 jest znany z awaryjności, elektronika często szwankuje, do tego zawodne wtryskiwacze marki Bosh. w 1,8 zamontowano wtryskiwacze japońskie, spisują się bez zarzutu.
~Pedro
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Świetne auto. Mam samochód sprowadzony z Włoch. Co dziwne nie miał ani jednej ryski. Mam bardzo bogate wyposażenie nawet skórę. Samochód jest świetnie wykończony nic nie skrzypi nie puka. Jest dynamiczny i strasznie wygodny. Cena za ten samochód jest dość niska. Ale samochód jest warty wiele więcej. Może konkurować z niemieckimi samochodami.
~kubi
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Mało dynamiczny, zbiera się dosyć ospale i tak samo reaguje na gaz, zaczyna naprawdę fajnie jechać między 3000-4000 obrotow (czego nie polecam robić),w mieście spala swoje jak na tak niską moc, w trasie można zejść do ok. 7 l, raczej bezawaryjny ale nie mogę powiedzieć dużo w tym temacie bo nie jeżdżę nim długo.
~wwwilu
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
gadki o „awaryjnym” 1.6 powinno włożyć się między bajki. samochód ma 16 lat i ponad 170 tysięcy przebiegu, a kulturze pracy silnika nie mogę nic zarzucić. silnik przez rok i przy trochę ponad 6 tysiącach przebiegu „wciągnął” niecałe 100ml oleju, co uważam za rewelacyjny wynik. nie poci się, nie ma żadnych wycieków.
~Ria
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Chyba jeden z najlepszych silników w tamtych latach. Jednostka o bardzo przyzwoitych osiągach, dynamiczna przy stosunkowo niewielkim spalaniu i umiarkowanych kosztach eksploatacji, na duży plus jest brak DPF. Przebieg 350 000km olej 5w40 wymiana co 10 000km bez dolewek. Na drodze nie jedno nowsze auto zostaje w tyle.
~BP
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Silnik zgrabnie łączy kulturę pracy i sportowe zacięcie. Przy spokojnej jeździe wydaje miły dla ucha, niezbyt narzucający się pomruk. W wyższych rejonach skali obrotomierza dźwięk dobywający się spod maski podniesie ciśnienie każdemu kierowcy. Nie wiem czy jest sens pisać o elastyczności silnika w usportowionym samochodzie.
~przemo
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje dosyć głośno jak na benzynówkę, ale dźwięk jest raczej przyjemny szczególnie dla kogoś kto lubi sportowe brzmienia. Najgorzej jest w przedziale obrotów 2500/min, poniżej i powyżej znacznie lepiej. Dobrze się zbiera, przyspieszenie bardzo dobre jak na tą pojemność szczególnie jak się wkręci powyżej 3500 :)
~jarekh
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Niezły, ale przy wyprzedzaniu dobrze jest mieć powyżej 3 ,5 tys.obr./min.Można kręcić do ok. 7 tys./min.i idzie bez problemów.Ok. 2,5 tys./min beznadziejny odgłos starej,zużytej pralki albo małej betoniarki.Ok.2 tys./min - aksamit głaszcze uszy.Powyżej 4 tys.łaskocze w dolnych partiach pleców. Można się przyzwyczaić.
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo Hatchback
6,3
~ss
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
od przebiegu ok. 3800km zaczął się psuc. Jakieś szarpania, dziwne odgłosy, gasnący silnik, wycieki oleju czy wreszcie zużycie 2l oleju silnikowego w dwa dni-jednym słowem tragedia. Złośc potęguje fakt, że niedouczony, niekompetentny i leniwy serwis - MOTOZBYT EŁK - w ciągu gwarancji nie uporał się z tymi usterkami
Fiat Stilo Hatchback