Lista ocen Ford Escort VI (545)

~mexykanin500
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Generalnie bardzo fajny samochód, gdyby nie to że tyle pali.
3,5
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Auto kupiłem ponad 4 lata temu od sąsiadki piętro wyżej która posiadała ESSIEGO od nowosci z salonu. Widziałem go codziennie, wiedziałem co mu dolega, wszelkie naprawy przeprowadzała w serwisie Forda. Po tym czasie uzytkowania moge stwierdzić ze autko warte było tych pieniędzy które za niego dałem, było to łącznie 5000zł w 2005 roku gdy te modele chodziły po 7500-8000zł. Odwdzięczył się za to praktycznie niezawodną jazdą i mogę mu zaufać.
3,2
~pf
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochód nie jest jakoś strasznie usterkowy. Uważam, że to raczej winna jego wieku i przebiegu, po prostu części się zużywają normalne. Samochód niczym szczególnym się nie wyróżnia na drodze, autko do jeżdzenia raczej na trasie z uwagi na duże spalanie. Słabe przyspieszenie, słabe prowadzenie na drodze. Rdzewieje jak wszytskie Fordy, chociaż mój egzemplarz odbiega od tego stereotypu. Reasumując jak za te pieniądze calkiem dobre auto, dowozi na...
~Kamil
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Autko, poza spalaniem, jak najbardziej w porządku. Nie wymagajmy w końcu cudów od auta, które ma 17 lat na karku.
~seba
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wnętrze jest nie do zajechania. Kuzyn ma Astrę I i jak widzę poziom materiałów i ich zużycia to w Escorcie jest o klasę lepiej. Wszystko tak toporne że nie można zepsuć. Bagażnik duży, wózek się mieści i bagaże na wakacyjny wyjazd. Lodówka już niestety między kolanami ;) .Nie ma w nim bajerów które mogłyby się psuć.
3,8
~Seba
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mam Escorta Kombi 1,8 TD z intercoolerem i naprawde nie moge na niego zbytnio narzekac. Ubogo wyposarzony, ale duzo potrafi przewiezc (najwiekszy ladunek to drzwi 100x200 cm - gdzie indziej sie nie zmiescily, a do mnie tak). Jak na wiek auta (1993 rok), to calkiem jest ekonomiczny i niezawodny. Zmienie go niedlugo na cos lepiej wyposazonego (chyba Mondeo 1,8 TD), ale i tak zdania o nim nie zmienie. Autko w miare dobre, za przystepna cene.
~ stepidar@interia.pl
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Rozsądny koszt, przyzwoity wygląd, dobra trakcja jazdy, prosta budowa i diagnoza, po 12stu latach niewiele się zestarzał (przebieg tylko 83tys). Korozji nie widać (garaż) nawet pod spodem. Trochę kłopotów z systemem regulacji zapłonu na LPG ale reset komputera załatwia sprawę.
~cypisus
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo ladnie sie prezentuje, wersja sedan(dawny orion, duzy bagaznik - porownywalnie jak w lagunie), zderzaki, progi i spojlery od wersji RS - wszystko w kolorze czarnym.... Zwraca na siebie uwage... ladne okragle halogeny soczewkowe, Troche zaniedbany (na karoserii odpryski lakieru, siedzena przypalane w kilku miejscach papierosami)... brakuje mu alufelg ale to z czasem... Dorbrze wyposarzone (2poduszki powietrzne, elektryczne szyby i...
3,5
~emg
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Za tę cenę nie jest wcale źle, ot, taki sobie przeciętniak. Zrobiłem nim dopiero 30 tkm i jak na ogólny przebieg to nie ma na razie co narzekać.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI
6,1
10,7
10,7
~Mazi
Hatchback 1.8 i 16V 105KM 77kW
Bardzo satysfakcjonujący samochód, sprawia solidne wrażenie i nieźle jeździ. Ma oczywiście swoje wady, głównie z zakresu ergonomii i w moim przypadku spalania. W wersji trzydrzwiowej, na alufelgach wygląda niemal sportowo.