Lista ocen Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 (60) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz Noiszewski
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Znaczny wzrost paliwa następuje w trasie powyżej 140 km/h co wydaje się być racjonalną prędkością autostrdową. W mieście oceniłbym zużycie jako bardzo dobre. Uwaga : komputer trochę zaniża zużycie. Chyba nie jest doliczany do średniej czas stania na czerwonym świetle. Nie byłem zadowolony z cen przeglądów autoryzowanych i ogólnie jakości serwisu gwarancyjnego ( Auto Plaza Wawa Włochy ), ale serwisy nieautoryzowane w Wawie są racjonalne ( <...
~Tomasz śląskie
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Według mnie spalanie bardziej zależy od sposobu jazdy niż od miejsca (trasa czy miasto). Przez pewien czas jeździłem maksymalnie ekonomicznie, chciałem sprawdzić ile najmniej może spalić. Udało mi się uzyskać wynik 3.8 l/100km. Przy jeździe dynamicznej ciężko przekroczyć 6.5 l/100km/ Jeżdżąc po autostradzie praktycznie z max prędkością spaliło ponad 7l/100km. Przy normalnej jeździe średnie spalanie 6l/100.
~Marcin2m
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przy dynamicznej jeździe, w Krakowskich korkach średnie spalanie na poziomie 6,8 l/100km uważam za bardzo dobry wynik. Nie jest to jednak mistrz oszczędzania, noga-piórko u mnie nie daje wyniku poniżej 6l. Poza terenem zabudowanym można zejść do 5l, ale nie jest to łatwe. Plusem jest to, że jak się chce trochę poszaleć to spalanie nie skacze drastycznie.
~Piotr Wajszczak www.skandal.pl
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
duzo jezdze po niemczech 100-120/h na autobanie to 5,1l niemieckiego :P diesla / 100km ale co ciekawe jazda po miescie , a do anemicznych nie naleze to ok 6,4l /100 wiec nie jest zle przeglady takze nie sa bardzo drogie do 60tys stracilem w sumie 2000zl na przeglady auto na szczescie na gwarancji bo suma napraw gwarancyjnych to juz ok 7000zl
~Rommel
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Może i diesel, ale turbina lubi dużo brać. W mieście trudno zejśc poniżej 8l/100km, w trasie jak nie przekraczasz 130km/h i nie depczesz pedałów można pojechac 5l/100km. W Niemczech na autostradach można pojechac poniżej 5l/100km przy spełenienu max 130km/h. Może to nie TDI, ale fajnie jedzie i ma dobra dynamikę.
~sadol
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Ponieważ to diesel to nie trzeba mocno cisnąć gazu żeby żwawo się poruszał, więc można jeździć nim w miarę oszczędnie. Jednak oficjalne fordowskie dane nt. spalania można między bajki włożyć. W mieście jakieś 7,5 l a na trasie 5,5-6 l. Koszty eksploatacji na sensownym poziomie jak na klasę niższą średnią.
~Rafał
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Bez przebarwien - w trasie przy predkosci 100km/h do osiagniecia jest 5l na 100km/h bez problemu. Na co dzien gdy 70% miasto (Warszawa) i 30% po za spala srednio 6.5l. Max jaki udalo mi sie osiagnac to 8l przy Vmax na autostradzie w Niemczech okolo 190-200km/h wg licznika.
~stora torget
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
w mieście 5coś, trasa nawet zszedłem do 4,3, średnio ok. 5 l/100 km, w zasadzie tylko robię okresowe przeglądy, poprzedni właścieciel cos tam popsuł, ale naprawione jest a mi sie do tej pory nie udało nic schrzanić
~Mmm
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
1.8 TdCi to już dość stara konstrukcja, więc niskiej spalanie raczej nie jest atutem tego silnika (szczególnie w mieście). Z drugiej strony ten silnik zapewnia dość bezproblemową eksploatację.
~właściciel
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie, ceny przeglądów standardowe nie odbiegają od cen innych marek, części oryginalne nie są drogie jest dużo zamienników, dość drogie ubezpieczenia
Ford Focus I Hatchback