Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

lucash, 15 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Konkurencja zostaje daaaleko w tyle:)
Fajny samochód dla młodych ludzi - jeśli nie planujemy przewozu wielkogabarytowych przedmiotów i gromady dzieciaków. Przeznaczony raczej dla 2. osób, choć i tak nic nie stoi na przeszkodzie ażeby wrzucić do tyłu dwa foteliki dla pociech, lub aby przewieźć kumpli z baru:) Cieszy człowieka elastyczny i zrywny "stupiętnastokonny" silnik 1.8 o umiarkowanym apetycie na paliwo. Zaskakuje zawieszenie, ale o tym to już wiele napisano - krótko mówiąc bajka:) Według mnie jeśli ktoś szuka w miarę taniego w eksploatacji pojazdu o wciąż ciekawej stylistyce z dynamicznym i oszczędnym silnikiem, to nie ma się nad czym zastanawiać. Mam jedną tylko cichą nadzieję, że nadal będzie się tak dobrze sprawował jak do tej pory, czego sobie oraz obecnym i przyszłym użytkownikom życzę:) Pozdrawiam
Silnik jak na diesla zaskakuje kulturą pracy. Tylko w momencie kiedy jest niedogrzany lubi sobie poklekotać (ale który diesel tego nie robi), później jest cisza. "Czwórka" z plusem.
Muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Nie jest to Mazda MX-3, ale biegi wskakują bez większych oporów, nie ma problemu z szybką zmianą biegów. Czasem trzeba użyć siły podczas wrzucania wstecznego, dlatego tutaj mocna "czwórka".
Tutaj brak jakichkolwiek zastrzeżeń, nie będę się rozwodził nad układem jezdnym, powiem tylko tyle - jedzie jakby przyklejony do jezdni, trudny do wyprowadzenia z równowagi, długo pozostaje neutralny, konkurencja może się uczyć. "Piątka" z plusem.
Mam trzydrzwiowego hatchback'a więc nie jest źle, doskonale też nie jest. Czasem przeszkadza gruby słupek z przodu, a niekiedy zaskakuje martwe pole. Można się przyzwyczaić. "Czwórka" z małym minusem.
Cóż zero zastrzeżeń, wcześniej sporo jeździłem Mondeo Mk3, więc z "foczce" czuję się równie dobrze. Wszystko pod ręką, sterowanie radia pilotem przy kierownicy, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach oraz fotel kierowcy ustawny na multum sposobów daje optymalną pozycję chyba dla każdego. Przełączniki w zasięgu ręki z wyjątkiem regulacji szyb - jakoś tak za bardzo z przodu, ale do przeżycia. "Piątka" z maleńkim minusem za przełączniki do szyb.
Ogrzewanie jest - więc grzeje mocno, klima jest - dlatego też czasem siarczyście chłodzi, a jednak czasem lubi zaparować. Jednakże "foki" już tak mają, trzeba pokombinować żeby czasem było dobrze;). "Cztery-minus"
Ja jako kierowca nie narzekam, pasażer na prawym siedzeniu również, pasażerowie na tylnej kanapie jeżdżą raz w miesiącu i to na krótkich trasach - nie usłyszałem od nich słów krytyki, więc chyba nie jest źle. Obiektywnie jednak patrząc na dłuższą trasę to osoby powyżej 185cm siedzące z tyłu mogą kręcić nosem. "Piątka" z maleńkim minusem.
Jeśli nie żyłuje się silnika powyżej 3500obr/min to jest bardzo dobre. Czasem jak puszczę głośniej muzykę to w ogóle nie słyszę silnika - wtedy zdarza mi się niechcący ruszać z piskiem opon. "Piątka"
Wcale wolno nie jeżdżę, głównie w cyklu mieszanym - średnio wychodzi mi w przedziale 6 - 7,5 L/100km. Na trasie można zejść poniżej 5L/100km. W mieście można pewnie nawet dojść do 9. litrów, ale po co. Kolejna "piątka".
Dłuuugo szukałem samochodu. Nie widziałem samochodu tej klasy (z tej półki) z takim wyposażeniem. Dodatkowo mogę powiedzieć, że samochód jest bardzo dobrze wykończony, brak trzasków, "świerszczy", itp. "Bardzo dobry"
Hmmm... dzisiaj nawalił mi spryskiwacz tylnej szyby, ale to drobnostka:)
Jak na razie brak, zbyt krótko w moim posiadaniu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 115KM 85kW [l/100km]

Ford Focus I Hatchback