Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny, silnik
FORD Focus 1.8TDCi 115KM po chipe 143KM i te Momęty Obr.:) Auto daje badzo duży komfort jazdy ze wzdględu na niezależne zawieszenie, nawet zasuwając po dołkach daje komfort jazdy (taka mała rajdówka) A osiągi jak na silnik 1.8 disle 8.5sec/9sec do 100km/h (3dzwiowa wersja)sam wynik mówi za siebie, autko ma charakter sportowy jak trzeba ale też lubi długie trasy, jeśli posiadamy toroche umięjętności ECO drivera to spalanie przy 130km/h 6/6,5l/100km To wszystko opisuje całokształt tego auta wesja 3dzwiowa z usportowionym zawieszeniem daje nam poczuć dapieżność jakiej mogą pozazdrościć nawet ci so latają Benzyniakami ;) Peace
Silnik ma wiele wspaniałych zalet mmm.. mianowicie: kultura pracy jest na bardzo wysokim poziomie, elastyczność także i dynamika
Tu ocena tylko dobra ponieważ mogły by być ciut szybsze przełożenia, cóż to nie jest rasowa rajdówka.
Układ jezdny jest naprawdę, super, komfort jazdy jest bardzo wysoki jak i precyzja kierowania autem
Widoczność jest dobra.
Ma swój niepowtarzalny charakter.
Bez zarzutów.
Jak na tę klasę auta jest wporządku.
Ze względu na wysoką kulturę pracy silnika, koło dwumasowe i super zawieszenie, auto jest natyle ciche że podczas jazdy można sie odprężyć i nawet długie trasy nie męczą.
Spalanie jest niebywale adekwatne do naszej jazdy, jadąc spokojnie spalanie oscyluje 6.0,7.0l/100km a jadąc bardziej agresywnie spalanie może dojść nawet do 10l. ale jak na wynik 8,5s/100km/h to jest chyba jak najbardziej OKEY :)
Karoseria: zewnątrz zero rdzy, w środku pod kołem zapasowym pojawiły sie przebarwienia rdzy ale wyszorowałem, zabezpieczyłem i jak narazie jest wporządku. W układzie jezdnym jak i silniku czuć wysokiej klasy precyzję wykonania co niestety odbiło sie na materialach użytych wewnątrz, dla mnie jest wporządku. Za tą cenę nie można mieć wszystkiego ale za to mamy ekonomiczne auto które daje nam komfort jazdy na naprawde wysokim poziomie, jak trzeba staje sie naprawde drapieżne co 8,5s/100km/h w 1.8l silniku mówi samo za siebie :) No i jeśli sie dba o nie to można przejechać naprawde dużo tysięcy kilometrów co w połączeniu ze spalanien daje nam stosunkowo niewysokie koszty utrzymania tego auta.
Odpadł przycisk od otwierania bagażnika w kokpicie, Uterkę dałem rade usunąć na miejscu ponieważ znajdywałem się właśnie na stacji benzynowej, kupiłem klej, dokładnie jedna kropla wystarczyła by to naprawić :)
Zależnie do tego jak się użytkuje auto tak auto bedzie długo jeżdziło lub nie, po pierwsze to auto posiada Koło Dwumasowe, tak więc trzeba w miare umiejęnie obchodzić sie ze skrzynią(sprzęgłem). Niektórzy piszą że dwumas to lipa, ale ja lubie ten komfort w kabinie jak daje ostro gaz a auto nie drży tylko tak spokojnie sunie naprzód... mmm Obecnie po chipie mam 143KM silnik zrobił się bardzo elastyczny co daje jeszce większy komfort użytkowania, a od 0-100km/h ma 8,5 sec :). Następna możliwa usterka to wtryskiwacze, dlatego też dtrzeba dbać o autko i zmieniać co jakis czas filtry (filtr to koszt 20-30zł więc niema co żałować a żywotność mamy zapwenioną na naprawde niesamowitym poziomie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 115KM 85kW [l/100km]

Ford Focus I Hatchback