Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Adi, 14 lat temu
Silnik 1.8 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajny wyglad,dobry silnik(w sensie niezawodnosci do 5 lat hehehe może)male spalanie
Karoseria : szybka korozja
Silnik : zadko,ale nie tanio
Inne : czeci,troszke drogie
Mysle ze autko dobre,cena nie jest jakas wygorowana autko jak na te roczniki bardzo mi sie podoba ma troszke sportowego wygladu i do rodzinki sie tez nadaje.Jesli ktos nie potrzebyje 1000wat to naglosnienie autka bardzo mi sie podoba i jest ono w standardzie dla mnie duzy pozytyw.Przyspieszenie tez ma zadowalajace oczywiscie jak na 90k i na silnik tej generacji,daje rade.Od 80 do 130/140 zbiera sie dobrze.Materialy wewnatrz tez zadowalajace.
silnik mi bardzo dobrze pracuje powyzej 3 tys obr. ładnie przyspiesz.Mozna wyprzedzac bez obaw oczywiscie w granicach rozsadku. powiem tak-jak na silnik disla TDDI zbiera sie ładnie
Czasem na poczatku nie wchodzily mi biegi ale chyba z mojej winy,chociaz juz kilka ladnych lat jzdzilem autkami ale juz jest ok
nie narzekam,ok
nie narzekam,ok
nie narzekam,daje rade
Jesli chodzi o przestrzen dla kierowcy i pasazera obok jest spoko mam ponad 180 i nie nazekam :).Z tylnymi siedzeniami hmm nie wiem bo nie siedzialem jeszcze :)a tak powaznie dla osob nie wysokich jest ok dla wyzszych juz jest maly proble jesli jeszcze z przodu siedza 2 wysokie osoby i siedzenie sa przesuniete znacznie do tylu.Jesli chodzi o osoby do 170 i o nie duzych gabarytach,jest wygodnie
Nie jest mocna strona tego auta zwlaszcza powyzej 100km/h ale nie bądzmy wybredni,zwlaszcza ze auto nie jest nowe i najnowsze.Ogolnie nie nazekam
Bardzo mi odpowiada pali 6 l/100km nawet jak mu troszke przycisne nie jest to duza roznica.Jak dla mnie to jedyna albo jedna z najlepszych zalet tego autka.
Cena, nie jest ani za mala ani za duza ale za taka cene dobre autko.Odradzal bym kupowanie go jesli auto jest niewiadomego pochodzenia i nie wiadomo jak bylo uzytkowane bo czesci nie naleza do TANICH !jesli chodzi o org.Jesli samochod byl zadbany itp.dlugo bedzie jedzil dobrze czasem wiadomo cos siadzie i troszke sie wyda ale zadko.W przypadku aut w ktorych nie wiadomo jak kto to dbal albo katowal nie bedzie jakims niezawodnym a w przypadku tego autka jak pisalem czesci nie sa tanie ale w prawidlowym uzytkowaniu zadko sie psuja.Z doswiadczenia swojego i poprzednika oraz opini mech doradzam kupowanie orginalnych.Lepiej dac troszke wiecej i miec spokooj na dlugi czas.
problem z zamykaniem klapy tylnej czasem sie zacina i trzeba mocno trzasnac.Centralny zamek mimo ze w fordzie pierwsze otwieraja sie dzrzwi kierowcy potem reszte wszystko dziala jak dotad bez problemow :).Szyby elektryczne tez bez zadnych awari mimo ze autko ma prawie 10 latek.A i z takiej drobizgowosci jeszcze przednie swiatlo,reflektor czasem jest zaparowane aby jeden
Do powaznych usterek jakie mialem to pompa paliwowa i sterownik,nie jest to tanie bo nowa kosztowala ponad 3 tys.wiadomo ze to jest juz spory wydatek.Ponoc nie jest to nic nadzwyczajne w autach z przebiegiem ponad 150 tys i raaczej jesli ktos chce nim troche pojezdzic musi sie z nia liczyc ale reszta jak datad dobrze.Chociaz usterka za taka kaske moze zniechceci ale auto narazie ok zobaczymy co bedzie dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

6,2