Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 (40) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Uważam, że jak na warunki w jakich ten ssamochód pokonał ponad 250 tys.km to w zasadzie jest bezawaryjny. Jedyną rzeczą jaka musiałą i musi być zrobiona to automat wycieraczek czasowych, poza tym denerwującą drobną usterką jeżeli tak możan powiedzieć to notorycznie przepalające sieżarówki świateł mijania H7 średnio jedna żarówka na 2-3 tyg. zapewne ciągłą eksploatacja skraca czas świecenia.
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przejechałem ponad 60 tysięcy kilometrów i póki co największą usterką była kwestia wymiany kostki elektrycznej przy przednim lewym reflektorze. Poza tym żarówki świateł mijania czasem się przepalą. Warto raz w roku sprawdzić zbieżność, tył lubi się przestawić na naszych wspaniałych drogach.Tyle.
~Rommel
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Uwaga na odpryski lakieru i wewnętrzne krawędzie drzwi, trzeba o nie dbać. To co się zużywa i nic poza tym, ale trzeba dbać, nie biegać i dmuchać, lecz pamiętać że każdy element ma określoną żywotność, jak to olejemy to bankowo kiedyś się to odbije. Ogólnie jak u mnie bezawaryjny.
~mucha
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
2 razy zabraklo mi paliwa kiedy komputer pokazywal jescze prawie 50km zasiegu. Pojechalem do serwisu i podobno wymienili komputer ale ten drugi raz zdazyl sie ostatnio - po naprawie. Nie wiem czy warto zawracac sobie glowe. Teraz tankuje odpowiednio wczesniej. Niby drobiazg, ale irytujacy.
~Rafał
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Jest jeden mankament. Mianowicie wlewanie się wody z przedniej szyby na nogi pasażera przez filtr przeciwpyłkowy. Jedyna rada to założenie osłony na filtr przeciwpyłkowy (taniej) lub wymiana kilkuletniego podszybia (plastik pomiędzy szybą a maską od zewnątrz) na nowy.
~mWacko
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Po 9 latach i 220 000 przejechanych km tylko same pierdolety wynikające ze zużycia. Podnośnik szyby pasażera, silniczek dmuchawy wentylatora, 1 żaróweczka w desce rozdzielczej. Na moje 2 lata i 40 tys km z tym samochodem tyle.
~Terefere
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przez 8 miesięcy posiadania tego 8-letniego Focusa odwiedziłem mechanika chyba z 10 razy. Problemy z ładowaniem, czujnikiem położenia wałka rozrządu, zapalaniem, klimatyzacją, teleskopami klapy bagażnika, diodami prostowniczymi...
~ROMANS
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
OJ, WIELE TEGO BYŁO, PO 300 KM WYLECIAŁ OLEJ ZE SKRZYNI BIEGÓW, POTEM PRZEKAŹNIK WYCIERACZEK, TRZESZCZĄCE DRZWI, FOTEL, KOREK POZIOMU PŁYNU HAMULCOWEGO, MOCOWANIE PLASTIKOWYCH OSŁON SILNIKA.
~benowie
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
drobne pierdoły zawsze się zdarzają. jednak sporadycznie i drobnostki. jeśłi chodzi o większe naprawy to zawsze daje wcześniej znać żeby zdążyć kupić części i udać się do mechanika.
~mwkl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
drobiazgi mozna samemu naprawic, przykladowo bezpiecznik termiczny rezystora dmuchawy, czy przycisk spryskiwacza przedniej szyby w manetce...poza tym nic sie nei dzieje
Ford Focus I Kombi