Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Mic Mac, 17 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Każde moje następne auto będzie to FORD FOCUS. I to chyba wystarczy za rekomendację.
Świetna praca, trochę brakuje koników, ale w wersji 90konnej byłoby ok, pomimo to jeździ się rewelacyjnie i silnik daje radę. No i bardzo ważne nie ma z nim żadnych problemów.
Skrzynia generalnie pracuje dobrze, ale jest to chyba jedyny minus Foki, nie jest do końca dobrze zestrojona, przy 4 biegu delikatne problemy żadko bo żadko ale zawsze.
Nic dodać nic ując rewelacja, samochodzik jedzie jak po sznurku.
Kombi i co chcieć więcej. Z tyłu widoczność doskonała, a przodu tak samo, jedynie przednie słupki trochę szerokie, ale nie jest to jakiś problem.
Wszystkie przełączniki łatwo dostepne i logicznie umiejscowione. Bardzo łatwo się połapać.
Duża przestrzeń to i dużo powietrza :) Tak na poważnie, nie zauważyłem problemów. Zimą spodziewam się długiego nagrzewania ale to wina Diesla - zawsze to dłużej trwa. Latem żadnych stresów.
Kierowca i pasażer mają rewelacyjną ilość miejsca, Jako pasażer nie jeżdżę ale z trzema osobami z tyłu nie ma żadnego problemu i mają one bardzo wygodnie, FOCUS to naprawdę spore autko.
Mój silnik TDDi nie należy o najcichszych, ale wyciszenie w środku jest bardzo dobre, dlatego mogę dać tylko i wyłącznie ogromny PLUS.
Diesel daje radę, spalanie na jak najlepszym poziomie.
Najlepszy wybór, za takie pieniądze nie dostanie sie nic lepszego w tej klasie. pod każdym względem auto idealne.
Auto się nie psuje generalnie, żadnych drobnych usterek, jak pojeżdżę dłużej może się coś zmieni ale póki co nic się nie dzieje.
Sytuacja jak powyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 115KM 85kW [l/100km]