Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Za dużo usterek by być zadowolonym, ale w końcu 211000 km przejechał. Super zawieszenie lecz raczej kupię teraz inną markę. Kiepskie sewisy ASO w Łodzi (Gonera, Jagel, Mieszek) mogły tez obnizyć moją ocenę
To jednostka starego typu więc dość głośna, wolna ale wystarczająco elastyczna
biegi mają krótki skok i wchodzą precyzyjnie choć czasen trochę więcej siły trzeba użyć
rewelacja dla tych którzy lubią twarde zawieszenie. Prowadzi się pewnie i zawsze czuć drogę pod kołami. W przeciwieństwie do silnika bez żadnej usterki zrobiłem 200 000. Potem wymieniłem gumowo-stalowe tuleje mocujące wahacze tylne. Nie dajcie się wpuścić w wymianę w ASO całych wahaczy - ok 3000 zł. Można kupić komplet tulei za 400 zł.
generalnie dobrze. W wersji kombi do tyłu nigdy nie będzie rewelacji.
Mogłoby być więcej schowków
Wersja bez klimy i ogrzewania przedniej szyby. Zimą przymarzają wycieraczki z przodu.
Niektórzy oferują więcej (307, poprzedni Civic), za to bardzo ustawny bagażnik (kombi) prawie bez nadkoli
Poza klekotem silnika jest dobrze
Chyba nigdy nie przekroczyłem 5,8 l/100 km. Części w ASO drogie i wymieniają całymi modułami. Lepiej poszukać tańszych zamienników. Korzystałem z 3 różnych ASO w Łodzi i z żadnego nie byłem zadowolony - przy takim przebiegu szkoda na ASO pieniędzy
Dokładnie tak jak w sloganie reklamowym z 1999 roku "Ford Focus - oczekuj więcej". No i więcej oczekiwałem ...
Było ich trochę
Od samego początku coś się psuło. 2 razy alternator, pompa olejowa, wycieki płynu hamulcowego, czujnik ciśnienia oleju, turbina (w ASO źle dokręcili i wyciekł olej) a na koniec przy 207 tkm poszła pompa wtryskowa. Zapowietrza się układ paliwowy i od pół roku nikt nie może dojść jak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2