Lista ocen Ford Focus II Sedan (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Paliwozernosc tego silnika glownie zalezy od stylu jazdy kierowcy i warunkow na drodze. Moj rekord to 5.8 o 7ej rano w miescie na 30-o kilometrowym odcinku (5.5 z pominieciem parkowania, ktore zwiekszylo spalanie do tych 5.8l/100). Ogolnie przy dlugosci trasy w miescie 30km to spalanie waha sie od 6.5-8.5 l/100. Po za miastem srednie spalanie wynosi 6.7l/100km Zima przy krotkich odcinkach (3-5km w miescie) spalanie wzroslo do 10.7l/100km!...
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Patrząc przez pryzmat poprzedniego samochodu (14l/100km), to można powiedzieć że jest świetnie. Jednak znam osoby co mają mniejsze spalanie... Uznaję jednak, że jak na auto o takich gabarytach + skrzynia Automat. to jest bardzo przyzwoicie. Cykl mieszany to u mnie większość miasto, więc proszę o rozsądek. Komputer pokładowy zawyża spalanie o ok.0.5l/100km. Nie mam ciężkiej nogi, Raczej ECO-drive.
~Jarek
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Autem jeździ żona która nie koniecznie potrafi jeździć ekonomicznie. Po założeniu gazu maksymalnie w mieście spalanie wychodzi 10l. Pozostałe wyniki to tylko przeczucie. Jak ja jeżdżę to nawet poniżej 8l w mieście ale jak ja jeżdżę to nie ma już godzin szczytu, żona natomiast praktycznie tylko w szczycie. osobiście uważam ten wynik za bardzo dobry.
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
ten silnik to mały smoczek. jeździłem już trzema samochodami z 1,6. i tak astra palił mniej i megane classic też i to sporo. jednym słowem ty sie zawiodłem bo pali więcej niż Laguna 1,8 123km z klimą.
~Mirek
Sedan 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Tego potrzebowałem. W miescie spala mi 5,5 na 100 km z klimą a dość sporo jeżdże po miescie (w ciagu miesiąca zrobiłem ok. 3000 km) W trasie 4,5 (1000 k m w ciagu miesiaca)
~orys@tlen.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
zużycie paliwa w normie od 5,0l przy 80 km/h do ok. 10,0l w zimie na ssaniu, ceny przegladów w ASO - kosmiczne
~wodas
Sedan 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Lubie wkręcać auto na obroty a więc musi spąlić i przy tej jeździe spalanie jest zadawalająca.
~Marcin
Sedan 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Spalanie na minimalnym poziomie, we Wrocławiu z klimą do 7 litrów, na trasie ok.5,5 litra.
~kap
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Jak do tej pory nic się nie zepsuło, spalanie dosyć wysokie, ale to przez ciężką nogę.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Sedan
6,3
8,4
8,7
~miki
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jeżdząc naprawdę oszczędnie wychodzi mi średnia ok. 8 litrów. Przy normalnej jeździe to 9 litrów.
Ford Focus II Sedan