Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d (86) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Biegi 1-5 wchodzą bardzo precyzyjnie. Wsteczny przy wkładaniu musi delikatnie kliknąć na samym końcu - jeśli nie to bieg nie został włączony. To jest delikatna niedoróbka, nie każdy szybko nauczy się to rozpoznawać.
~Marcel
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Po 10000 km wreszcie się dotarła i problem ze źle wyczuwaną trójką zniknął. Zdarza się zgrzytnięcie wstecznego przy próbie szybkiego wycofania - trzeba zatrzymać auto i spokojnie wbić R, wtedy nic się nie dzieje złego.
~Htorvan
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Na początku było nieźle, w miarę krótkie, dobrze wchodzące przełożenia. Po około 1,5 roku skrzynia zaczęła haczyć a wsteczny po ruszeniu wyskakuje i zaczyna zgrzytać. Taka technika w samochodzie z XXI wieku to kpina z klientów.
~Spedegonzales
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Biegi wrzuca się doskonale. Skrzynia 6 biegowa przy takiej pojemności pozwala w trasie sie zrelaksowac i zaoszczędzić na stacji paliw. (o krótkich przełożeniach na trzech pierwszy biegach nie trzeba wspominać, w końcu diesel)
~Wojtek
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Precyzyjna i delikatna. Drążek umieszczony w bardzo dobrym miejscu. Jest nawet blisko kierownicy co skraca czas zmiany biegów. Trzeba uważać na dwumas. Biegi wchodzą pewnie. Nie trzeba ich nigdzie szukać.
~MatN90
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Skrzynia biegów bardzo dobra, jedno gwiazdkę odejmuję za brak 6 biegu, który pozwolił by oszczędzać paliwo podczas jazdy autostradą. Nie mam zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów, chociaż czasem haczy 1-bieg.
~Rozczarowany jakością
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bieg wsteczny wyskakuje i zgrzyta dla mnie tragedia odpowiedź serwisu "ten typ tak ma" w reklamie nic o tym nie było, jak bym wiedział to bym na pewno nie kupił tego badziewia.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Skrzynia biegów pracuje bardzo sprawnie i precyzyjnie, jednak męczy ciągłe machanie lewarkiem, gdyż biegi są dość krótkie jak to w dieslach. Ogólnie do każdego diesla polecam Automat :)
~Jacek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Biegi wchodza ( 160 tys przebiegu i 7 lat ) bez problemu Przełozenia sa długie nie tak jak w tych autach 6 biegowych że trzeba ciagle zmieniac zeby cos wyprzedzic
~Focuspokus
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jedna z lepszych, a naprawdę wiem co mówię, bo jeździłem wieloma samochodami. Toyotę i Kia bije na głowę, precyzyjna, fajnie leży w dłoni, nienawidzę okrągłych gałek jak w Audi czy VW.
Ford Focus III Hatchback 5d