Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW 2011-2014 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sunnyluk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Zadziwiająco elastyczny i dość mocny, nawet jak dla kombi. Idealnie wręcz wyciszony, w środku nie słychać go praktycznie wcale. Nie porywa przyspieszeniem na 2 pierwszych biegach, ale już od 3 jest dużo lepiej. Daję pełną ocenę, gdyż dla mnie moc jest wystarczająca, a kultura pracy tego diesla bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Martwi DPF, ale nikt nie kupuje diesla, by jeździć nim tylko po mieście...
~Poczciwy MM
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Silnik generalnie jest ok, pod warunkiem, że nie kupiliśmy auta do ścigania się. Najlepiej utrzymywać obroty na poziomie 1900 - ekonomicznie, elastycznie. Od 1500 zaczyna działać turbina - co czuć. Niestety przy 120 000 km musiałem wymienić 4 wtryskiwacze - koszt 6000 zł. Innych awarii silnika brak.
~wfm1958
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Silnik 1.6 TDCI wytwór PSA. Bardzo niskie spalanie, brak żadnych awarii a auto jeździło na "oporze". Po mieście delikatna jazda na trasie 180-190 żadko poniżej 140 km/h. Ale wyprzedzanie z tym silnikiem to wyzwanie.
~wfm1958
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Mechanicznie dobrze raz miałem przygodę, na autostradzie przy 190km/h i przebiegu 8000 wysadziło oring na bagnecie i olej sączył się na szybę, zorientowałem się jak włączyłem wycieraczki.
~Darek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Mało , mało ,mało dlaczego montuje sie silnik o takiej mocy z DPF , oraz dodatkami ktore posiada , przy 4 osobach trudno prowadzic swobodna jazde na autostradzie , przeklada sie to na spalanie.
~Arek 71
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Silnik super jednak sprzęgło podczas jazdy w korkach jakby mało elastyczne i latwo o szarpnięcia( choć to może wciąż moja wina z powodu przyzwyczajenia do poprzedniego auta ).
~Adamski
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Filtr paliwa wymieniany średnio co 55 tys km . W sumie może to wina paliwa niż podzespołu
~pepe
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
jak dla mnie mało elastyczny z stosunkowo wysokim spalaniem w porównaniu z poprzednią wersją
~Joozek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Ten silnik jest za słaby to tego auta. Jadąc sam mam wrażenie jak bym wiózł rodzinę na wakacje.
~Marek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Auto całe jakby się \"trzepie\", dławi się i skacze, mizerne wyciszenie
Ford Focus III Kombi