Lista ocen Ford Focus III (429)

~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
jak dla mnie za te pieniądze jedna z lepszych pozycji na rynku, ma to coś w sobie, następne auto albo mondeo albo focus tylko z mocniejszym benzyniakiem
4,1
~maksiu1
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Jest ok , zobacz opis, test zakończony przy 170 000 km po dokładnie dwóch latach. Focus po wirusie na ok. 200 KM. Totalnie bezawaryjnie. Przesiadka na Mondeo V Liftback 180 km A/T.
4,1
~Piotr
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Focus to niezły samochód, z tym silnikiem nie jest rakietą ale do spokojnej jazdy wystarcza. Jeżdżę nim 3 lata, od nowości więc zdążyłem poznać jego dobre i złe strony.
~TheVoytekBear
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Niestety po 8 latach muszę mocno zredagować swoją opinię o tym aucie. Treść oceny wystawionej na początku użytkowania pozostawiam poniżej bo w kwestii wrażeń z jazdy nic się nie zmieniło. Niestety okazało się, że silnik EcoBoost 1.5 (4-cylindrowy) jest bublem. Do przebiegu ok 150 000KM musiałem DWUKROTNIE wymienić silnik. Za każdym razem ten sam powód: pęknięcie tłoka. Po pierwszej awarii było bardzo mało informacji na ten temat, po drugiej...
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jako całokształt uważam, że to bardzo dobry wybór w tej klasie, począwszy od silnika, przez komfort jazdy, użytkowania, elektroniki, bajerów (np. podgrzewana kierownica i szyba) po efektowny wygląd (kolor Candy Red, alufelgi 17", przyciemniane szyby, oświetlenie LED, itp.
~Patryk Kozera
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bardzo ciekawy samochód wzbudzający zainteresowanie i ciekawość. Moim osobistym zdaniem bardzo ciekawie poprowadzona linia nadwozia a i sam środek nie zanudza. Agresywny przód z dużym wlotem powietrza pozwala Focusowi wybić się z pośród innych, często wyglądających bardzo podobnie modeli.
3,1
~Fater
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Auto bardzo dobre do miasta, można się wszędzie wcisnąć. Na trasie nie ma problemów z wyprzedzaniem, jednostka ma naprawdę świetną dynamikę, nie zmienia się to nawet przy maksymalnym obciążeniu pojazdu (5 osób plus pełny bagażnik). Wizualnie sedan jest dla mnie najładniejszym z focusów, co niestety przekłada się in minus na jego funkcjonalność (bagażnik). Cena zbyt wysoka jak na te klasę auta (obecnie taka wersja to katalogowo około 90k PLN)....
~Oski
Hatchback 5d 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Witam :) Jest to ST ale nie macie u takich opcji. Macie tylko ST od 2015 a mój jest 2014. Wspaniały Hothatch. Banan na "mordzie "cały czas:)
~Grzeg S
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
W miarę komfortowe auto o bardzo dobrych właściwościach jezdnych i całkiem dobrym silniku.
~Focuspokus
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ponadczasowy wygląd, może się podobać, często kierowcy ustępują drogi umożliwiając wyprzedzenie, kiedy widzą w lusterku nadjeżdżającego Focusa. Wygląda na szybki i taki jest.