Lista ocen Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 (243) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slay_2
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Twarde zawieszenie jest dobre na polskie drogi, nie ma co tego ukrywać. Do tego w Fordzie jest ono chyba pancerne, bo to co przeżyło z poprzednią właścicielką, a także i ze mną (na nim rozpocząłem moją przygodę z samochodami, więc nie ukrywam zaliczyłem kilka dziur, a właściwie to nawet kraterów, które do dzisiaj śnią mi się po nocach) powinno je je już dawno zniszczyć. Tymczasem ono dalej się trzyma i działa ciągle tak samo pewnie i...
~zawist.m@poczta.fm
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Zawieszenie -twarde, czjesz każdą dziurę, lepiej zwiększ profil opon z 60 na 65. Twarde nie znaczy sportowe czy dobrze trzymające w zakrętach. Otóż przechyla sie jak wóz drabiniasty( wysoki środek ciężkości) A podmuchy wiatru są w stanie wyprowadzić go z rónowagi. Jedyny plus to prześwit auta żadne garby dziury, krawężniiki czy błoto lub śnieg nie robią wiekszego wrażenia ( i to był powód dla którego go nabyłem)
~Piotr
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wysokie zawieszenie- plus- zwały ubitego śniegu nie zahaczają o podwozie , jazda w terenie bardziej bezpieczna dla podwozia 9oczywiście o ekstremalnej jeździe terenowej można zapomnieć- to nie \"terenówka\") minus- boczny wiatr na trasie, oraz przejeżdżające TIR-y - mocno trzeba się wtedy pilnować żeby nie wypaść z toru jazdy Zawieszenie jest twarde i to się czuje na każdej nierówności - masakra
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Jak to w Fordzie. Klei się do drogi. Przyczepność jest bardzo dobra a zawieszenie stabilne. Na niemieckich autostradach przy prędkościach maksymalnych pewnie pokonuje zakręty. Słowo krytyki należy się tylnemu zawieszeniu. Na poprzecznych nierównościach w zakrętach podskakuje i lubi hałasować. Po 120 000 km nic się nie uszkodziło na naszych dziurawych drogach.
~stano7
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Zgadzam się z innymi użytkownikami.Czy to na prostej czy na zakrętach auto prowadzi się jak po sznurku.Należy wzmocnić czujność przy pokonywaniu zakrętów ponieważ kierownica do końca nie zawsze\"odbija\".Pokonywanie nierówności to żaden problem pod warunkiem dobrania odpowiedniej prędkości.Zawieszenie przyjemnie twarde,odpowiada moim wymaganiom.
~SSS
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Komfort bardzo dobry po mieście, na polnych drogach ta mini mini terenówka z napędem przód nieźle sobie radzi, i żaden krawężnik ani próg jej nie straszny. Co do szybkiej jazdy, nie polecam na wyboistych drogach sprawdzać maksymalnej prędkości, może się i utrzyma ale czujecie się jak w trakcie oblężenia Stalingradu, zewsząd coś atakuje.
~robcio
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
jak to Ford, w tej kategorii SUPER trzymanie na zakrętach, a to za sprawą nie tylko świetnie zestrojonego zawieszenia ale i szerokich opon jak na takie autko (195), duży plus za spory przświt który umożliwia wjechanie np do lasu czy polną drogę, porównując to z np CR-Vką czy RAV-ką to naprawdę niewielka róznica w tym prześwicie a przecież są SUV-ami
~assasello
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Sztywny, prawie deskorolka, przez co miewa tendencje do podskakiwania na dziurach... (dlatego 4). Sztywność powoduje, że samochód mimo swojej wysokości nie ma mocnych tendencji do przechyłów na boki i do noszenia na wietrze. Zachowaniem na drodze jestem mile zaskoczony, spodziewałem się, że przy tej bryle samochodu będzie gorzej.
~Romek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Jak każdy Ford - prawie ideał. Dość twardy, ale mimo to bardziej komfortowy od A-klasy. Podsterowność zauważa się dopiero podczas ostrych nawrotów na skrzyżowaniach na śliskiej nawierzchni. Na codzień jednak prowadzi się bardzo pewnie. Wysokie zawieszenie pozwala przejechać przez prawie każdy krawężnik i każdą zaspę śnieżną.
Dziennik kosztów dla Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW
8,7
~Adrian
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Na równej nawierzchni auto prowadzi się jak po sznurku. Niestety jak dla mnie jest ono zbyt twardo zestrojone. Na dziurawych nawierzchnich zbyt mocno trzęsie. Zawieszenie nie dokładnie wybiera nierówności. Zakręty pokonuje idealnie. Nie zauważyłem nad czy podsterownści chyba że ktoś wjeżdża w zakręt jak szalony.