Lista ocen Ford Mondeo I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-1996 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marew@ing.uni.wroc.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na swoją masę i pojemność skokową zbiera się nie najgorzej, ale nie jest to z pewnością demon prędkości (max 180 na liczniku, czyli ok. 170 -175). Przy wyższych obrotach robi się oczywiście głośniejszy, ale do zaakceptowania. Problem robi się przy włączeniu kliamtyzacji. Żeby wyprzedzić, trzeba go trochę popiłować, zaczyna też szarpać i zachowuje się mało elastycznie. Dużym plusem jest bezawaryjność. Przy tak znacznym przebiegu nie zużywa...
~Michal.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jezeli nie oczekujemy auta wyscigowego, a spokojna jazde - bedziesz zadowolony. Niestety, przyspieszenie do 100 km zajmuje 15 sekund (kombi), i elastyczność jest też średnia. Kwestia przyzwyczajenia... Natomiast pracuje cichutko i elegancko - jak na diesla. No i powyżej 3k. obrotów - zaczyna reagować. Szkoda, że jest już wtedy głośno...
~oliwek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik jak na mase auta radzi sobie całkiem niezle, wiadomo ze 1 bieg w dizelku to formalnosc, auto niezle ziera sie dopiero od 3 biegu, bardzo cichy jak na diesla z tego okresu ( jadac golfem TD byłem załamany i juz prawie nie chciałem diesla ) ala jak wsiadłem do forda to w zasadzie w srodku nie słychac ze to Diesel
~nabywca z przypadku
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trzeba sie do niego przyzwyczaić. do 2 500 obrotów/min nic sie nie dzieje, powyżej ma już "odejście". Czytałem powyzej opinię o świecach żarowych - tak to prawda, że odpalenie "zimnego" samochodu powinno nastąpić dopiero po charakterystycznym "cyknięciu" pod maską.a nie zaraz po zgaszeniu kontrolki świec.
~Adanior
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ten silnik to jedna wielka pomyłka. Nadaje się najwyżej do fiesty. Przyspiesza jak maluch, jest wręcz niebezpieczny. Dodam że mój był w pełni sprawny. Silnik pamięta czasy sierry. Umieszczenie go w mondeo to chory pomysł. ODRADZAM ZAKUP MONDEO W DIESLU. Pozatym ciężko odpala w zimie.
~szary11@interia.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mając poprzednio escorta diesla myślałem, że będzie troche telepał. A tu nic - wogóle nie słychać, że to diesel starej generacji! Elastyczność - dla mnie nadto wystarczająca. Ciężarówki wyprzedza sie bez stresu.
~Mosina
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na 90KM i D zachowuje się bardzo dobrze. Polecam do kulturalnej i eleganckiej jazdy, z możliwością wyprzedzania maruderów na trasie. Lepiej sie jedzie na trasie niz w miescie (slabe przyspieszenie od 0km).
~broeos
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
calkiem ladnie sie zbiera jak na duza bude i 90KM super elastycznosc, wyprzedznie to pestka..zero dymku nawet z gazem w desce! nie wiem co jest powodem ale jak zimno slabo odpala..
~adampawel58@wp,pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
To moje pierwsze auto z silnikiem diesla. Według mnie to dobry motor, ekonomiczny, choć może trochę za mały do kombi, ale turbina dobrze wspomaga pracę silnika.
~Sandal
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Niestety silnik jest za slaby do tak duzego auta (kombi), przyspieszenie slabe chyba ze lubicie trzymac diesela na wysokich obrotach, na trasie jak sie rozpedzi to grzeje jak "czolg"
Ford Mondeo I Kombi