Lista ocen Ford Mondeo III (789) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 748 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marokan
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Doskonały układ jezdny. W moim egzemplarzu nic nie pukało mimo upływu lat. Każdą dziurę w jezdni pokonywał płynnie. Ale już poprzeczne nierówności to wręcz przeciwnie. Przejazd w poprzek przez koleiny równało się niemiłosiernym kołysaniem. Myślę, że to z racji wielkich gabarytów auta.
~Krzysztof
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Ze sprzęgłem jest dobrze jak jest dobrze, jak zaczyna się psuć to są kłopoty. Koszt wymiany to ok. 1500-2000 zł a wymiana trwa sporo bo trzeba rozebrać pół samochodu. Do tego dochodzi awaryjne koło dwumasowe (ok. 1000zł). Cieszy za to łańcuch rozrządu zamiast paska - nie trzeba się martwić.
~JaPan
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Zawieszenie wszystkich Mundków jest ok, a w st jest super - oczywiście do momentu jak jest dobra nawierzchnia. Jak zaczynają się doły to są kłopoty. Poprzednie auto (Saab) był o wiele lepszy na nierównych drogach. On miał zawieszenie jak w amerykańskim krążowniku, ale na nierównościach to się sprawdzało.
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat zawieszenia i musze je potwierdzić. Zawieszenie zestrojone genialnie. Dobrze się trzymie w zakrętach. Dla mnie jedno ale - sądzę, że zawieszenie na nasze drogi powinno być trochę twardsze. Na nierównościach niesympatyczne odgłosy (auto po przeglądzie).
~wonkey
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Inzynierowie z forda sie postarali. Auto prowadzi sie jak przyklejone do drogi, swietnie trzyma sie w zakretach. Jedynie na mokrej nawierzchni trzeba uwazac, bo przy ruszaniu kola potrafia sie krecic w miejscu nawet na 3 biegu;). Predkosc max.- 230km/h ...moze trafil mi sie dobry egzemplarz;)
~Mateusz MOdrzewski
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Wspanialę trzyma się drogi na ostrych zakrętach.Mogę powiedzieć ,że raz uratował on mi życie.Wjechałem nieco za szybko w zakręt 120km/h i zaczął się uślizgiwać ,ale dałem gaz do dechy przyspieszyłem do ponad 140 i wyszedłem z niego cały.Nie przypuszczałem ,że kombiak jest w stanie zrobić coś takiego.
~system931
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Bez większych zarzutów. Bardzo precyzyjne prowadzenie, zawieszenie ani za miękkie, ani za twarde. Zapewnia wygodę w mieście i na trasie. Jednak w moim przypadku wymaga co jakiś czas wkładu finansowego. Ale biorąc pod uwagę moją drogę dojazdową do domu, można to zrozumieć.
~Jerzy
Kombi 1.8 16V 130KM 96kW
Komfort jazdy bardzo dobry. Auto stabilne na drodze układ działa bez zarzutów. Pomimo gwałtowniejszych skrętów auto jest stabilne. Układ ESP działa bardzo dobrze. Bardzo dobrze się sprawuje w warunkach zimowych. ESP na śniegu czy nawierzchni mokrej dobrze wyprowadza auto z poślizgu.
~rafikr15@interia,pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Układ jezdny jest dość twardo zestrojony co przekłada się na dobre właściwości trakcyjne.Wielowachaczowe zawieszenie sprawuje się naprawde dobrze.Części z których jest wykonane są dobrej jakości tak że nie nastręczają kłopotów z ich częstą wymianą.Iznowu duży plus dla Forda.
~sylsam@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Duży rozstaw osi i kół daje komfort jazdy limuzyny (przyjemnie buja), a jednocześnie nie sprawia kłopotów w prowadzeniu. Ma też zaskakująco mały promień skrętu - mniejszy, niż moja stara mazda 323f. Przy tej mocy (130KM) sensownym rozwiązaniem byłby napęd na cztery koła.