Lista ocen Ford Mondeo III (789) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 748 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sti
Sedan 2.5 170KM 125kW
Zawieszenie bardzo pewne, mało nurkuje, nie siada z tyłu pod obciążeniem więcej niż o 5 cm, nie przechyla się, a jednocześnie - jak się spokojnie jedzie na nierównościach - wybiera miękko (ale wystarczy pojechać trochę szybciej i wtedy jest twardo).
~Piotr
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Bardzo precyzyjny układ kierowniczy, porównywalny z BMW serii 5 (e39). Auto prowadzi się doskonale nawet na nierównościach. Pasażerowie z tyłu narzekają nieco na kołyskę - auto jest względnie miękkie jak na kombi, czego efektem właśnie kołyska.
~Tomasz
Hatchback 2.2 TDCi 155KM 114kW
to niekwestjonowana domena forda juz od lat 70-tych. samochod b. stabilny do 200 km/h pozniej troche za miekki w zakretach i przy hamowaniu (pochyla sia w przod)wrazenia?, ale prowadzi sie pewnie. Bardzo wysoki poziom resorowania. jak na razie trwaly.
~Grzesiu
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Lubię szybką jazdę, więc dla mnie zawieszenie, mimo że twarde, jest bardzo dobre. Z niedowierzaniem wchodzę w zakręty. Po ponad 130 tys po naszych drogach chyba czas na mały remont zawieszenia, bo nie jest już to co było jakieś 40tys km temu.
~kitustrak
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Po wyeliminowaniu usterek zawieszenia opisanych poniżej samochód jedzie jak po szynach. Doskonały kompromis między stabilnością jazdy a komfortem. Nawet hydropneumatyczny Citroen Xantia, którym jeździłem 2 lata nie może się z tym równać.
~alfista
Sedan 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Jeździłem Alfą 156 2,0 benzyna z obniżonym zawieszeniem prosto z pucharu Alfa Romeo, świetne, twarde - nie wada.......ale te dziury, jednak moim zdaniem forda jest po prostu lepsze. świetnie łączy pewność na zakrętach, twardość z komfortem. Rewelacja.
~dario64
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
Bomba. Pięknie trzyma się drogi, w zakrętach szczególnie górskich jak przyklejony. Komfort zadawalający. Wytrzymał jazde po drogach połowy Europy Południowej, zaliczając bez problemów nawet drogi Rumunii i Bułgarii (kto był, wie o czym mówię).
~Escoral
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Prowadzi się ten samochód z dziecinną łatwością. W końcu ma on jeden z najlepszych układów kierowniczych w swojej klasie. moim zdaniem szesnastocalowe koła to jest optymalny wybór na nasze drogi. Spory prześwit tego auta też jest jak dla mnie zaletą.
~Wiktor
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Auto świetnie się prowadzi, nieporównywalnie lepiej od innych którymi jeździłem, np. Suzuki SX4, Scenic 2, Honda Civic 8. Komfort prowadzenia i pewność jazdy jak dla mnie są bardzo wysokie i są atutami tego auta.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~iButla
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Jeździłem wieloma autami mieszczących się w cenie ok. 10 tys zł, a nawet droższymi i Mondeo MK3 jak dla mnie dalej jest autem które jest bardzo pewne w prowadzeniu i precyzyjne nawet przy dużych prędkościach i na zakrętach.