Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (156) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bruno
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
W gorące dni klimatyzacja działa rewelacyjnie, sam układ wentulacyjny również bez zastrzeżen, szyby w samochodzie nie parują (bynajmniej ja takiego problemu nie miałem) a w deszczowe dni się troche jeździło. Nie uzytkowałem auta w okresie zimowym, więc nie mogę nic powiedziec na temat ogrzewania, jedak zakładam, że działa równie dobrze co klimatyzacja.
~Misiorex
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Bardzo dobrze. Z początku myślałem, że troche słabo ale po głębszym sprawdzeniu oceniam nba bardzo dobrze a nawet wyśmienicie. Nadmuchy w słupkach i pod siedzeniami sprawiają, że w całym samochodzie jest równomiernie rozprowadzane powietrze zarówno podczas nagrzewania jak i chłodzenia w lecie. Klima również daje radę całkiem spoko.
~PiotrJ
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Jest dobrze. Dmucha, chucha, wietrzy i rozmraża. Fajną sprawą jest ogrzewana przednia szyba. Trzeba się jednak przyzwyczaić i niezauważać cienkiej pajęczyny na szybie :)).Klawisz szybkiego rozmrażania auta działa nieźle. Robi niezłą zawieruchę w kabinie :)). Ciekawostka: włączcie klawisze pogrzewania szyb na jałowym i posłuchajcie silnika :))
~PawełK
Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
mam złe doświadczenia ze starym mondkiem mk II, gdzie przy jakimkolwiek deszczu, albo przy 3 i więcej osobach w aucie wszystkie szyby parowały jak w saunie. tu jest świetnie, a jak coś zaparuje (parujących szyb nie sposób czasem uniknąć) polecam przycisk \"max\" - 10 sek. i po bólu. szybko nagrzewa w zimie i chłodzi latem
~P@blo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Wentylacja bardzo wydajna, zarówno klimatyzacja jak i ogrzewanie. Podgrzewana przednia szyba... oj wynalazek rewelacyjny. Zimą nie włączam nawet klimatyzacji bo nie mam problemów z szybkim odparowywaniem szyb. Jedynie umiejscowienie filtra przeciwpyłkowego (klimatyzacji), z boku przy pedale gazu... pozostawia wiele do życzenia :)
~lechoo1946
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Klima sprawowała się doskonale w lecie we Italii ,lecz wcześniej wydawała dziwne odgłosy przy włączaniu i wyłączaniu ,jakby łopatki wentylatora ocierały o ,,coś,,ford twierdził,że ten typ tak ma ,bo to nowe rozwiązanie etc nie będę wchodził w szczegóły rozmów, lecz poprawili ,naprawili i o dziwo ten typ ma się inaczej ,jest ok.
~niezadowolony
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
ja klimatyzacje będę reklamował ! przy auto 16 C,leci letnie powietrze cały czas trzeba jeżdzić z ustawieniem na maxa a i tak w samochodzie nie jest zimno co najwyżej normalnie.To po jaką cholerę jest ta automatyczna regulacja temperatury ? jeszcze po tygodniu od wyjazdu z salonu klima zaczeła śmierdzieć.SKANDAL !!!
~Pablo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Klimatyzacja dwustrefowa, bajery... Tyle że z przodu ciepło, z tyłu zimno, nawiewy na tylną kanapę jedynie na nogi. Niestety odparowanie tylnych szyb podczas jazdy w więcej niż 3 osoby wymaga czasu i dość mocnego nadmuchu. W tej kategorii muszę pochwalić elektryczną grzałkę płynu chłodzącego przed nagrzewnicą. Ciepło od razu.
~Michał M.
Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Działa jak powinno. Nie sa się z auta zrobić chłodni, ale przeciez nie o to chodzi - ubiegłoroczna podróż nawet w naprawdę duże upały była komfortowa. Zimą ogrzewane fotele dają radę - fajna płynna regulacja (ostatnio dla porównania siedziałem nazero-jedynkowym: patelnia/lodówka; Różnica w komforcie ogromna)
~Daniel B
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Zima jest moim zdaniem słąbe ogrzewanie. Z poczatku myslałem że mam uszkodzony termostat. Wynika to zapewne ze specyfiki silników diesla które długo się nagrzewają. Generalnie trzeba przejechać z 10 kilometrów żeby w samochodzie zrobiło się ciepło. Pod tym względem benzynowy mk3 był rewelacyjny.
Ford Mondeo IV Hatchback