Lista ocen Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 (22) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cooldee@o2.pl
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Poważne usterki to dla mnie takie które mnie unieruchamiają. Udało się to mojej Maździe poprzez pękniecie sprężyny zawieszenia - ewidentnie wina poprzedniego właściciela który sobie je skrócił, zamiast założyć sportowe. Ponadto zerwanie paska klinowego to mojej Madzi wychodzi świetnie. Zapewne pompa wodna powoduje opór - nie mam kasy na takie drogie remonty ;)
~rook
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Padły wtryski benzynowe w efekcie czego trzeba było dłużej pokręcić żeby odpalił. Najprawdopodobniej wina badziewnego paliwa i jazdy na LPG. Należy podkreślić, że auto nigdy mnie nie zawiodło. Nie wiem czy trafiłem na dobry egzemplarz, ale zero rdzy, jedynie tłumik końcowy przerdzewiał, ale po 140 tyś. km miał prawo :)
~Uroczy
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Autko nigdy nie stwierdziło że nie ma ochoty na przejażdżkę. Niestety zaczęła wychodzić korozja. W pewnym momencie zaprzyjaźniony lakiernik stwierdził że już nie ma na czym kłaść lakieru.
~vitek87@o2.pl
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Nie byłem świadkiem, poważnej usterki. Wymieniac olej terminowo, filtry i nas nie zawiedzie Japoniec :D Zawieszenie, ale dopóki nam nie zrobią dróg w Polsce, to na to nie mamy wpływu:D. Głównie amorki:D
~Michał
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
dwukrotna wymiana aparatu zapłonowego. Wymiana świec i kabli - dwukrotna. Kłopoty z czujnikiem temperatury pracy silnika. Układ wydechowy bardzo drogi (a warto oryginalny).
~Jaaktozbyinny
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Mazda. Mimo że autko ma 11 lat nic się nie sypie! Niestety zauważyłem że zaczna rdzewieć :( No cóż... Chyba ma już prawo...
~Necro
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Jesli stosuje sie ori części zamienne to nie ma mowy o tym zeby \"magdalena\" zawiodła ;)
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
skrzynia pompa wody, ciągle przeciekające uszczelki pokrywy silnika piszczący pasek od alternatora
~w
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Jeśli dbasz o to auto (płyny, filtry, olej, przeglądy) to możesz spać spokojnie. Po prostu niezawodne.
~Paweł
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
oprócz zwykłych eksploatacyjnych usterek, niedawno wymieniłem pompe wody.