Lista ocen Mercedes Klasa A W168 (134) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 131 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~1211@wp.pl
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Naprawde nie znam auta z gorsza wentylancja i ogrzewaniem, jedynie klima dziala sprawnie i latem na chlodzik nie trzeba dlugo czekac. Szyby paruja na potenge, nie pomaga nic, preparaty antyroszeniowe, nawiew na maksa... tragedia, otwory wentylancyjne szyby sa szerokie ale waskie przez co strumien powietrza leci strasznie rozproszony, pod tym wzgledem to auto jest daleko za chocby Fiatem CC. Nie ma mozliwosci by nawiew puscic jednoczesnie na...
~sir_ryszard
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Ten egzemplarz nie posiada klimatyzacji, a coś takiego jak automatyczna klimatyzacja (climatronic) to pewnie nawet nie miał we snach, ale nie mogę narzekać. W deszczowe i zimowe dni, ogrzewanie radzi sobie dobrze, nawiew naciera na szyby, a te nie mają w zwyczaju zachodzić parą i czymkolwiek innym. Lusterka boczne są podgrzewane i funkcja ta jest rewelacyjna. Niestety żadne wyżej rozwiązania nie powalają mnie do tego stopnia jak to było w...
~sir_ryszard2
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Ogrzewanie radzi sobie dobrze, szybko nagrzewa się silnik i mała komora silnika, przez co błyskawicznie robi się ciepło w małej kabinie auta, nawet podczas zimy (po przejechaniu 3-4 kilometrów). Gorzej z wentylacją podczas lata. Mój model nie posiada klimatyzacji i doczekać się zimnego powietrza w kabinie, gdzie temperatura osiąga 30 C na zewnątrz, to niemożliwe zjawisko. Dlatego nie wyobrażam już sobie samochodów bez klimatyzacji. Dużą rolę w...
~Christophorus21
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Przy sprawnej klimatyzacji w letnie upały w środku mamy przyjemny chłód. Co ważne - klimatyzacja jest półautomatyczna czyli nie musimy co chwila kręcić pokrętłem od temp. jak w manualu. Podczas deszczu nie wiem co to znaczą zaparowane szyby - wszystko znika dosłownie w kilka chwil po włączeniu nawiewów. W zimie w środku robi się ciepło juz po kilku minutach.
~Jacek
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Ogrzewania jeszcze nie używałem ale działa. Natomiast klimatyzacja działa niesamowicie skutecznie. Wersja po liftingu ma bardziej wydajną chłodnicę klimatyzacji tzw. parownik oraz pięciostopniową regulację nawiewu. Zimne powietrze dmucha z ogromnym entuzjazmem. Można nastawić temperaturę 18, 22 i 26 stopni, co prawda zasada działania nie jest taka jak w automacie ale sprawdza się.
~koleżanka
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Bardzo słaba, wentylator już na 2 wyje, jakby miał zaraz się spalić, prawdopodobnie zaraz by to nastąpiło znając ten samochód:) Na postoju ogrzewanie wcale nie daje efektu, w czasie jazdy również słabo, w samochodzie zimno, niewiele lepiej niż na zewnątrz, w lecie chłodzenie - porażka, lepszy byłby efekt, jakbym się wachlowała gazetą:) Szyby strasznie parują.
~robertson
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
wentylacja i ogrzewanie działa bez zarzutu, wentylator ma cztery predkośći i umożliwia szybkie nagrzanie badz ochłodzenie wnętrza, klimatyzacja sprawia sie dobrze szczególnie gdy jest ciepło, kiedy jest chłodniej nastawiamy ją na czerwone(zimą) bądź niebieskie(jesienią) pole i właczamy przycisk EC,dzięki temu samochód mniej pali,
~Tomek
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Słabe ogrzewanie przedniej szyby, w zasadzie słabe ogrzewanie jak na diesla. Problem zacząłem zauważać teraz gdy wokół pełno wilgoci a wieczorem zaczynają się przymrozki. Miałem golfa II i tam kwestia ogrzewania była rozwiązana o niebo lepiej, choć było to sto lat temu i samochód też był o wiele starszy
~Macius
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Klima dziala lepiej, niz w nowej (!!) Octavii. Wiem, bo mam porownanie dosc czeste. Trzeba naprawde uwazac co sie ustawia, zeby czlowiek nie zamarzl ;-) Ogrzewanie - to samo! Zaparowane szyby odparowuja sie srednio w 8-10 sekund. Rekord wyniosl jak na razie 12 sekund i to w trakcie mega ulewy
~iron64
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja to rewelacyjna ocena. Auto miało nagrzewnice elektryczną dzięki czemu bardzo szybko robiło się ciepło w środku. Klima bardzo wydajna, może dzięki niewielkiej kubaturze auta, ale wydajność rewelacyjna, aż mroziło czasami.